6 pokoleń kobiet na jednym zdjęciu. 96-letnia Kanadyjka została właśnie prapraprababcią

W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające sześciopokoleniową rodzinę - pięć kobiet i niemowlę, także dziewczynka. Najstarsza kobieta ze zdjęcia ma 96 lat.

Zdjęcie pięciu kobiet z niemowlęciem na czerwonej kanapie pojawiło się w sieci 2 grudnia. Zamieściła je na Twitterze Caroline Wagner - dziennikarka CBC.

Najstarsza kobieta ze zdjęcia to 96-letnia Vera Sommerfeld, obok niej siedzi je córka 75-letnia córka Gwen Shaw. Kolejne miejsca zajmują: wnuczka Very - Grace Couturier, która ma 59 lat, a dalej jej prawnuczka 39-letnia Amanda Cormier. Jej praprawnuczka Alisa Marsh trzyma na rękach najnowszego członka rodziny - dwumiesięczna Callie - podaje CBC.

Najstarsza z rodziny pani Vera Sommerfeld może cieszyć się z towarzystwa swojej córki i 4 wnuczek dzięki świetnemu zdrowiu. Jej sekretem na długowieczność jest codzienna dawka alkoholu - rum z wodą gazowaną - czytamy na stronie BBC.

Pani Sommerfeld nie mogła doczekać się kolejnej wnuczki. Cieszyła się, że jej rodzina się powiększa, a także z tego, że nowo narodzona wnuczka Callie jest szóstą generacją jej rodziny. 

Kobiety są ze sobą bardzo zżyte. Spotykają się ze sobą regularnie - przynajmniej raz w miesiącu znajdują czas, by wspólnie poprzeglądać album. Śmieją się, że zawsze przy takich okazjach doszukują się kolejnych rodzinnych podobieństw. Do tej pory do najważniejszych zaliczyły niebieski oczy, niezależna naturę i upór - podaje CBC News.

Mimo że historia tej rodziny jest niezwykła, to jednak nie może zostać umieszczona w Księdze Rekordów Guinnessa. To miejsce należy do siedmiopokoleniowej rodziny z USA. Jej najstarszym członkiem jest 109-letni August Bunge.

A teraz zobacz:

Te reakcje na kwaśne jedzenie sprawią, że sam poczujesz smak cytryny w ustach