"Prezes Kaczyński to ogromny błąd". Ta przeróbka orędzia Beaty Szydło przebija wszystko

Beata Szydło w sobotę wieczorem wygłosiła orędzie transmitowane w TVP. Już w poniedziałek doczekaliśmy się przeróbki wypowiedzi pani premier. I musimy przyznać, jest naprawdę mocna.

Mogliśmy się tego spodziewać. Sobotnie orędzie premier Beaty Szydło dość szybko zostało przerobione i opublikowane na profilu na Facebooku "Ach ta Beata".

Zmodyfikowane nagranie zaczyna się od mocnych słów:

Szanowni Państwo, Prawo i Sprawiedliwość rządzi rok... niszczy demokrację, uderza w jej podstawy. Rujnuje nas jako naród, jako wspólnotę.

Premier nie owija tutaj w bawełnę:

Wszystkie nasze działania są skandaliczne, hańbiące wręcz. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja - to są metody, które niestety stały się narzędziem partii Prawo i Sprawiedliwość.

Wreszcie następuje zaskakujące wyznanie:

Prezes Jarosław Kaczyński to ogromny błąd.

We fragmencie dotyczącym podsumowania roku rządów PiS pada też nawiązanie do programu "Rodzina 500+":

Realizujemy odpowiedzialny program Destabilizacja Plus.

Zobaczcie sami całość, naprawdę warto:

W oryginalnej wersji przemówienia, premier zaznaczyła, że "Polska jest wolna i demokratyczna". I dodała: "Chcecie maszerować - maszerujcie, chcecie protestować - protestujcie". 

Szefowa rządu w wystąpieniu ostro skrytykowała swoich przeciwników, którzy - jej zdaniem - powinni merytorycznie recenzować rządzących i motywować władze. - Niestety dziś takiej opozycji nie ma".

W telewizyjnym wystąpieniu Szydło podsumowała również ostatni rok rządu. - Dla Polski to był dobry rok i następny też taki będzie, potrzeba jedynie spokoju i dalszej rzetelnej pracy. PiS przez jeden rok zrobił więcej niż nasi poprzednicy przez osiem - podkreśliła.

Widzowie w części kraju w sobotę i niedzielę mieli kłopoty z odbiorem sygnału TVP. W związku z tym, w niedzielę wieczorem TVP powtórzyła orędzie premier Beaty Szydło.

A teraz zobacz:

Kot bez sierści? Oto sfinks i wbrew pozorom, nie pochodzi z Egiptu