Czego przeraził się Putin? Antoni Macierewicz wyjaśnia i to jest jego najlepsza wypowiedź w tym roku

W swoim noworocznym felietonie dla Radia Maryja Antoni Macierewicz wyjawił, czego przestraszył się prezydent Rosji. Otóż Putin przeraził się, że prezydent Trump będzie chciał pomóc Polsce odzyskać wrak Tupolewa.

W swoim felietonie "Głos Polski" Antoni Macierewicz odniósł się do niedawnych słów Władimira Putina, który podczas dorocznej konferencji odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Korespondent Faktów TVN Andrzej Zaucha zapytał wtedy Putina o katastrofę smoleńską. - Wszystko jest jasne. Zrobiliśmy, co mogliśmy, żeby wszystko wyjaśnić - powiedział Putin. Oświadczył też, że dopóki śledztwo w sprawie katastrofy się nie zakończy, to wrak tupolewa nie wróci do Polski. Putin stwierdził też, że słuchał nagrań pilotów prezydenckiego samolotu i słyszał, że naciskano na pilotów, by lądowali.

Alexei Nikolsky / AP / AP

Minister obrony narodowej określił te słowa jako "niebywałe, szokujące i zaskakujące". W swoim felietonie stwierdził, że Putin uznał za stosowne wprowadzać w błąd światową opinię publiczną. A zwłaszcza prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Dlaczego właśnie jego? Bo to Trump zobowiązał się w trakcie kampanii wyborczej, że pomoże Polsce w wyjaśnieniu tragedii smoleńskiej.

Donald TrumpDonald Trump Fot. Mike Segar/Reuters

W pewnym momencie audycji Antoniego Macierewicza możemy usłyszeć, że:

Wydaje się, że pan prezydent Putin przeraził się tym, że może dojść właśnie do takiego działania ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Czego konkretnie miałby przerazić się Putin? Minister obrony narodowej kontynuował swój wywód:

Przeraził się tym, że badanie realizowane podczas sekcji zwłok może ujawnić dowody wskazujące na to, kto naprawdę był sprawcą tej straszliwej tragedii. Przeraził się pracą Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która coraz bliżej jest prawdy pokazującej, jak rzeczywiście doszło do dramatu smoleńskiego i próbuje za wszelką cenę narzucić całej opinii publicznej na świecie swoją wersję wydarzeń. Wersje wydarzeń oskarżającą prezydenta Kaczyńskiego, wersję wydarzeń oskarżających polskich pilotów.

Czy minister obrony narodowej słusznie zdiagnozował stan w jakim znajduje się prezydent Rosji? Przekonamy się już w przyszłym roku. Ale już teraz wiemy, że to była najlepsza wypowiedź Antoniego Macierewicza w tym roku.

A teraz zobacz:
Oto 27 dowodów na to, że rok 2016 nie był wcale taki zły