Kuriozalny komunikat ostrzegawczy: Przekroczono poziom informowania społeczeństwa o ryzyku

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu za pośrednictwem aplikacji postanowiło poinformować, że w regionie Opola istnieje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego. Przy okazji zaliczyło jednak zabawną wpadkę.

Za pośrednictwem aplikacji 'Regionalny system ostrzegania' Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu ostrzegło dziś użytkowników o tym, że:

przekroczono poziom informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

Tak, dobrze czytacie: przekroczono poziom informowania społeczeństwa o ryzyku. Czyżby powiedziano nam na temat smogu już za dużo? Nie jesteśmy do końca pewni, co autor miał na myśli, ale brzmi to dość kuriozalnie. 

Tak to wyglądało w aplikacji:

OgłoszenieOgłoszenie fot. Regionalny system ostrzegania

Na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu komunikat brzmi zresztą identycznie:

http://www.opole.pios.gov.pl/info/komunikaty.htmlhttp://www.opole.pios.gov.pl/info/komunikaty.html fo. http://www.opole.pios.gov.pl/info/komunikaty.html

Dalej nie wiemy, co o tym wszystkim myśleć, ale jedno jest pewne - dzieci, osoby starsze oraz te, które mają problemy z drogami oddechowymi, powinny w najbliższym czasie ograniczyć przebywanie na dworze. 

Problem z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce jest naprawdę poważny. W niedzielę odnotowano "bardzo złą" jakość powietrza m.in. w Warszawie, Łodzi, Kielcach i Krakowie.

Dziś w związku z tragiczną jakością powietrza w Rybniku prezydent Piotr Kuczera zdecydował o zawieszeniu zajęć 10 i 11 stycznia w miejskich przedszkolach i szkołach. Według magistratu stężenie pyłu zawieszonego ponad 1000 proc. normy.

A TERAZ ZOBACZ:

W ciągu zaledwie 20 minut stolica zniknęła w smogu. Ale problem z brudnym powietrzem ma tu więcej miast