Czym jest człowiek? Polski Związek Łowiecki tłumaczy, a my nie wierzymy własnym oczom

Administrator strony Polskiego Związku Łowieckiego na Facebooku napisał w jednym z komentarzy, że "człowiek to ssak, a nie zwierzę". My przecieramy oczy ze zdumienia, a komuś chyba przydałaby się powtórka z biologii.

Zdanie "człowiek to ssak, a nie zwierzę" pojawiło się w komentarzach pod postem na Facebooku Polskiego Związku Łowieckiego:

PZŁ - Polski Związek ŁowieckiPZŁ - Polski Związek Łowiecki fot. PZŁ - Polski Związek Łowiecki | Komentarz

Wszystko zaczęło się od zdjęć pań w futrzanych czapkach, które wywołały spore oburzenie wśród przeciwników polowań i zabijania zwierząt dla ich futer.

Pod postem zaczęła się zajadła dyskusja pomiędzy nimi a administratorem strony, który bronił zwyczaju polowania. Właśnie w tych komentarzach padło to znamienne zdanie, które w zasadzie podważa wszystko to, czego uczono nas w szkołach.

Ponieważ sprawa wydaje się być niejasna - wyjaśniamy. Tak, człowiek jest zwierzęciem.

Patrząc z punktu widzenia biologicznej definicji zwierzęcia, ludzie spełniają jej wszystkie kryteria. Jesteśmy bowiem wielokomórkowymi organizmami cudzożywnymi zdolnymi do ruchu.

Ogólnie ujmując sprawę, wszystkie istoty żyjące na ziemi dzielimy na królestwa. Ludzie należą do królestwa zwierząt. To z kolei w uproszczeniu dzielimy dalej na bezkręgowce i kręgowce, wśród których wyróżniamy ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Do tej grupy należy właśnie człowiek. Idąc dalej, należy on do rzędu zwierząt naczelnych, wśród których znajdziemy też różne gatunki małp.

A TERAZ ZOBACZ:

Testował nowe słuchawki na zakupach. Tak mu się spodobała muzyka, że nagle zaczął robić to!