"Może sugerować, że Marszałek Sejmu nosi kolczyk". Kuchciński domaga się sprostowania... zdjęcia

"Marszałek Kuchciński przysłał nam sprostowanie... zdjęcia, bo nie podoba mu się jego wizerunek w naszej gazecie"- taki wpis opublikował na Twitterze zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu".

Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu", opublikował na Twitterze wpis, w którym informuje o tym, że marszałek Kuchciński przysłał redakcji sprostowanie zdjęcia.

Marszałkowi miało nie spodobać się to, że gazeta opublikowała fotografię poddaną obróbce cyfrowej. Zażądał więc sprostowania:

Chodzi o grafikę zamieszczoną w numerze z 14 grudnia 2016 roku, pod artykułem "Krętacz Kuchciński rozdał wszystkie nagrody".

W piśmie bardzo skrupulatnie wymieniono elementy, które dodano na zdjęciu:

Trzy rozbłyski światła tzw. bliki, odpowiednio na głowie (na włosach), w dolnej części małżowiny lewego ucha, co może sugerować, że Marszałek Sejmu RP nosi kolczyk w uchu oraz na styku krawata i prawej klapy marynarki.

Niepokój wzbudził również:

Róż na prawym policzku.

Marszałkowi najwidoczniej nie spodobała się również:

Umalowana na czarno rzęsa widocznego lewego oka.

oraz:

Umalowana na czarno widoczna lewa brew.

Niektórzy zastanawiali się, czy cała sytuacja to nie żart:

Pojawiły się też pierwsze propozycje rozwiązania problemu:

Jedna z użytkowniczek zauważyła pewne niedociągnięcie w przeróbce zdjęcia marszałka Kuchcińskiego:

Ktoś wysnuł nawet teorię o tym, że róż na policzku mógł mieć wpływ na wykluczenie posła Szczerby z obrad Sejmu:

Próbowaliśmy skontaktować się z Andrzejem Grzegrzółką - dyrektorem Biura Prasowego Kancelarii Sejmu, który według Huberta Biskupskiego, podpisał się pod sprostowaniem.

Niestety, nie otrzymaliśmy od niego odpowiedzi. O komentarz poprosiliśmy również Huberta Biskupskiego. Ponownie nie udzielono nam żadnych informacji.

10 stycznia "Super Express" opublikował artykuł, w którym podkreśla, że marszałek kilka miesięcy wcześniej chciał cenzurować media w parlamencie, a teraz zamierza ocenzurować ich pismo.

Z kolei w dzisiejszym wydaniu SE na zdjęciach Kuchcińskiego ilustrujących artykuł "Płacimy 4000 zł za mieszkanie marszałka. Za pieniądze podatników Marek Kuchciński mieszka u prezydenta", znowu pojawiły się bliki i wyrazisty róż na policzkach. 

fotomontaż 'Super Express', ilustrujący artykuł 'Płacimy 4000 zł za mieszkanie marszałka' w nr 9 (7709) z 12 stycznia 2017.

 

fotomontaż 'Super Express', ilustrujący artykuł 'Płacimy 4000 zł za mieszkanie marszałka' w nr 9 (7709) z 12 stycznia 2017.

 

A teraz zobacz: