Pikniki MON we wszystkich miastach wojewódzkich. Przyjrzeliśmy się tej mapie. Coś tu się nie zgadza

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło na Twitterze, że od 14 stycznia "we wszystkich miastach wojewódzkich" odbędą się wydarzenia plenerowe pod hasłem "Bezpieczna Polska". Na dołączonej mapie zaznaczono jednak Gdynię i Żagań, które miastami wojewódzkimi nie są.

Z okazji przybycia do Polski amerykańskich żołnierzy MON kancelaria premier i Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego organizują pikniki wojskowe pod hasłem "Bezpieczna Polska". Będą też zbiórki pieniędzy. Wszystko na dzień przed finałem WOŚP.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało na Twitterze mapę wraz z dołączoną informacją o tym, że "we wszystkich miastach wojewódzkich" odbędą się wydarzenia plenerowe.

Przyjrzeliśmy się uważnie mapie i okazało się, że zamieszczono tam Gdynię oraz Żagań, które miastami wojewódzkimi nie są.

Komentujący wpis od razu zwrócili na to uwagę:

Cóż, autorowi mapy chyba przydałoby się powtórzenie podziału administracyjnego Polski.

To właśnie w Żaganiu odbędzie się powitanie amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, w związku ze wzmocnieniem wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego. Będą w nim uczestniczyć Beata Szydło i Antoni Macierewicz.

Tego samego dnia odbędą się pikniki w 15 innych miastach w całym kraju - wszędzie tam Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego przeprowadzi zbiórkę pieniędzy.

Organizacja Caritas Polska wydała oświadczenie ws. pikników wojskowych "Bezpieczna Polska" organizowanych przez MON 14 stycznia. Podczas imprez mają być zbierane pieniądze na wsparcie chrześcijańskich rodzin w Syrii. "Zbiórka środków (...) współorganizowana jest przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją" - czytamy w komunikacie. Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie w szesnastu polskich miastach dzień przed niedzielnym finałem WOŚP.

A teraz zobacz: Chcieli świętować Nowy Rok, stracili auto. Terenówka zsunęła się z promu do morza