Tam Orkiestra jeszcze nigdy nie grała. Nieoczekiwane wsparcie dla WOŚP

Trwa XXV finał WOŚP. Pomoc dla zbierających pieniądze nadeszła ze strony fikcyjnego państwa San Escobar, które zachęca na Facebooku do wspierania inicjatywy Jurka Owsiaka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 25. W tym roku po raz pierwszy jego współgospodarzem nie będzie już TVP. PiS nigdy nie ukrywał swojej niechęci do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i samego Jurka Owsiaka. Rząd robi co może, aby utrudnić organizację tegorocznego finału. Zdumieni internauci reagują zdziwieniem na całkowity brak wzmianki o finale WOŚP na stronie tvp.info.

Tymczasem nieoczekiwana pomoc dla Jurka Owsiaka nadeszła ze strony nieistniejącego państwa San Escobar. Wszystko za sprawą poniższego wpisu:

Na zdjęciu widzimy la grande inba (wielką fiestę) na Plaza de Cabanos w mieście Al Pacino.  Wszystko z okazji XXV finału Gran Orquesta Caridad de Navidad.

Pod zdjęciem możemy przeczytać, że:

Dzielny naród San Escobar pomaga naszym polskim przyjaciołom. Ty tez możesz ich wesprzeć!

Na końcu znajduje się link, pod którym można wpłacać pieniądze na konto WOŚP:

http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj

Jedna z komentujących najlepiej podsumowała ten wpis:

Przypomnijmy, że państwo San Escobar "odkrył" w zeszły wtorek Witold Waszczykowski. Choć zrobił to całkiem niedawno, to już doczekaliśmy się pierwszego hitu tego fikcyjnego państwa - Paulina Młynarska nagrała piosenkę dla "słodkiego presidente".

A teraz zobacz: "Żyję dzięki WOŚP..." To mogło spotkać każdego z nas, a trafiło akurat na nich