Prowadzący TVP Info bardzo się starał, by uniknąć tematu WOŚP. Węglarczyk wszystko mu popsuł

Wczoraj w programie TVP Info ?Minęła dwudziesta? jako przyczynę korków w Warszawie podano ślizgawicę. Bartosz Węglarczyk postanowił wspomnieć o prawdziwym powodzie tej sytuacji, którym był 25. finał WOŚP.

Tematu 25. finału WOŚP unikano wczoraj w TVP Info tak bardzo, że kiedy prowadzący program ''Minęła 20'' Adrian Klarenbach mówił o korkach w stolicy Polski, wytłumaczył je... opadami śniegu:

I jesteśmy w komplecie proszę państwa. Z tym kompletem to dzisiaj jest troszeczkę mały problem, ponieważ mało śniegu w Warszawie spadło, ale jak to zwykle w Warszawie bywa po opadach jest ślizgawica i tworzą się gigantyczne korki.

Klarenbach przystąpił wtedy do przedstawiania gości. Jednym z nich był Bartosz Węglarczyk, który postanowił powiedzieć coś więcej niż zwyczajowe "dzień dobry":

Węglarczyk: Dzień dobry. Mogę coś powiedzieć?
Klarenbach: Pewnie.
Węglarczyk: No przecież to nie jest dlatego, że jest ślisko tylko dlatego, że jest...

Wtedy wszedł mu w słowo Klarenbach:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy okazji, tak jest.

Węglarczyk próbował mówić dalej, ale prowadzący przeszedł do przedstawienia kolejnego gościa programu. Po czym zwrócił się do Węglarczyka:

Klarenbach: Możesz dokończyć myśl, jak najbardziej.
Węglarczyk: Ja chciałem tylko powiedzieć, że jechałem z 50 minut przez centrum, dlatego że nieprawdopodobna liczba ludzi idzie na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Klarenbach zerknął na zegarek i skwitował to krótko:

Światełko do nieba było o godzinie 20.

Zobaczcie to sami tutaj:

Wkrótce po emisji programu pod wpisem Węglarczyka na Twitterze pojawiły się głosy, wyrażające poparcie dla jego zachowania:

Panie Bartku i za to Pana zawsze podziwiam.
Brawo Panie Bartoszu :) Wielka ślizgawica :)
Dobre, bardzo dobre. Nie udało się zrobić @tvp_info dnia bez #wośp
Pozamiatane :)

Cały wczorajszy program "Minęła dwudziesta" możecie zobaczyć na stronie TVP. Opisywany przez nas fragment zaczyna się w 22:40.

Zobacz także:  Zobacz, co będzie można sfinansować dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy