To najlepsze reklamy wszech czasów na Super Bowl. Tym wydarzeniem żyje cała Ameryka

Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w USA. Ale to nie tylko sport - to również reklamy, warte miliony dolarów.

Super Bowl przyciąga przed ekrany telewizorów miliony Amerykanów. Każda minuta czasu reklamowego kosztuje nawet 10 milionów dolarów, a reklamy podczas meczu są absolutnie najlepsze na świecie. W ich tworzenie angażują się najbardziej znani reżyserzy (np. Ridley Scott) i aktorzy (np. Clint Eastwood czy Jason Statham). Wybraliśmy 10 najlepszych (naszym zdaniem) z najlepszych.

1) 1984 - Apple przedstawia swój komputer Macintosh

Tę reklamę pokazano w telewizji tylko raz - podczas Super Bowl 1984 roku. Reżyserią zajął się sam Ridley Scott i nie bez przyczyny odniósł się do ''1984'' Orwella. Zresztą zobaczcie sami, jak najnowszy Macintosh miał zmieniać rzeczywistość:

 

2) 2010 - Spójrz na swojego mężczyznę, a teraz spójrz na mnie. Znów na mężczyznę i znów na mnie. Niestety, nie jest mną...

Reklamy Super Bowl to spektakl jedyny w swoim rodzaju. Teoretycznie finały rozgrywek oglądają przede wszystkim mężczyźni, ale pasmo reklamowe przyciąga przed telewizory również kobiety. I ta reklama zdecydowanie jest skierowana do nich:

Nie twierdzimy, że zwykły żel do mycia sprawi, że Twój mężczyzna będzie pachniał jak romantyczny milioner-pilot odrzutowca, ale delikatnie to sugerujemy...
 

3) 2009 - napad owadów na Coca-Colę

Coca-Cola od lat rywalizuje z Pepsi o miano najlepszej reklamy podczas Super Bowl. Ta z roku 2009 jest na pewno najbardziej urocza:

 

4) 1996 - ''zdrada'' z Pepsi

Skoro pokazujemy reklamę Coca-Coli to grzechem będzie nie pokazać też reklamy Pepsi. Do historii bez wątpienia przeszła reklama z 1996 roku, gdzie Pepsi zdecydowało się pokazać na spocie również produkt głównej konkurencji. I to jak!

 

5) 2015 - już nie tylko reklamy

W ostatnich latach Super Bowl to już nie tylko reklamy komercyjne. To również pokazanie problemów społecznych, jak przemoc domowa. W 2015 roku szlak przetarła organizacja NO MORE, prezentując podczas Super Bowl swój 30-sekundowy spot.

 

6) 1999 - rozdzieleni po narodzinach - Budweiser

Kibicowanie nie może się obyć bez piwa. Budweiser jest jednym ze sponsorów rozgrywek i głównym piwem wypijanym przez kibiców. Do nas najbardziej przemówiła reklama z 1999 roku:

 

7) 1993 - mecz o lunch

McDonald w 1993 roku pokazał na Super Bowl reklamę z Michelem Jordanem i Larrym Birdem - dwiema legendami amerykańskiej koszykówki. Zagrali o... lunch.

 

8) 2013 - pocałunek wszech czasów

Super Bowl to nie tylko reklamy wszech czasów. To również TEN pocałunek z 2013 roku - Bar Rafaeli i Jesse Heiman, specjalnie dla firmy GoDaddy:

 

9) 2016 - Pokemony może łapać każdy

Podczas zeszłorocznych finałów rozgrywek trwał akurat złoty czas aplikacji ''Pokemon GO''. Nie mogło zabraknąć Pokemonów podczas Super Bowl:

 

10) 2012 - niebawem Walentynki, przygotujcie się!

Na koniec naszego zestawienia ktoś, o kim trudno zapomnieć - Adriana Lima przypominająca o zbliżających się Walentynkach. I choć supermodelka pojawiła się w reklamie Teleflora w 2012 roku, jej przesłanie jest wciąż aktualne:

Walentynki nie są takie skomplikowane. Dawajcie, a zostaniecie obdarowani...

 

Macie swoje ulubione reklamy na Super Bowl? Może o jakiejś zapomnieliśmy? A może nie możecie się doczekać tegorocznych? Dajcie nam znać w komentarzach!

Więcej o: