Super Bowl 2017. To najlepsze reklamy, które trzeba zobaczyć. Jest Malkovich, Statham i bracia Coen

Super Bowl 2017 to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla fanów sportu. To też najlepsze i najdroższe reklamy na świecie.

5 milionów dolarów - tyle kosztowało w tym roku 30 sekund czasu antenowego podczas Super Bowl. To prawdopodobnie najdroższe pasmo reklamowe na świecie. Co roku gromadzi przed ekranami telewizorów miliony telewidzów nie tylko ze Stanów Zjednoczonych. Dla nas zdecydowanie bardziej interesujące od samych rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego NFL są właśnie reklamy.

Prezentujemy Wam niektóre tegoroczne spoty. Czy są najlepsze na świecie? Oceńcie sami:

MERCEDES-BENZ - Born to be wild

Mercedes zdecydował się na zatrudnienie braci Coen. Ci oddali hołd amerykańskim filmom drogi. W roli głównej - samochód i Peter Fonda, czyli słynny ''Easy Rider'' (''Swobodny Jeździec''):

WIX - Jason Statham, Gal Gadot i... Felix.

Firma WIX, zajmująca się projektowaniem stron internetowych, postawiła na przystojniaka Jasona Stathama i piękną Gal Gadot. Jeszcze przed finałami pokazano dwie reklamy. Bardziej przypominają film akcji niż spoty:

 

INTEL z Tomem Bradym

Intel postanowił w tym roku zareklamować swój nowy produkt z pomocą Toma Brady'ego. Co się tam dzieje? Sportowiec budzi się, myje zęby i zjada naleśnika z podłogi. Dlaczego? Ma udowodnić, ze z nową technologią Intel 360° wszystko może wyglądać epicko. Wierzycie?

 

SNICKERS - reklama na żywo

Snickers w tym roku postawił bardzo wysoko poprzeczkę i postanowił pokazać widzom reklamę na żywo. Jak wyszło? Zobaczcie sami:

 

SKITTLES - spróbuj tęczy

Cukierki Skittles proponują widzom rozgrzewkę przed Walentynkami - na słodko:

 

MR. CLEAN - pierwsza atrakcyjna reklama o środkach do czyszczenia

W naszym zestawieniu znalazła się też reklama środków czyszczących Mr. Clean. Dlaczego? Bo to chyba pierwsza reklama od zawsze, która pokazuje coś więcej niż kobiety sprzątające powierzchnie płaskie:

 

SQUARESPACE - Kim do jasnej cholery jest John Malkovich?!

Squarespace zrobiło reklamę z samym Johnem Malkovichem. Aktor jak zawsze jest bezbłędny:

 

BUDWEISER - politycznie o imigrantach

Browar Budweiser w tym roku postawił na przypomnienie Amerykanom ich korzeni - a są to bez wątpienia korzenie imigranckie. W połowie XIX wieku do Stanów Zjednoczonych przybył z Niemiec Adolphus Busch, i nie spotkał się z ciepłym przyjęciem. A jednak gdyby nie on, Amerykanie nie piliby Budweisera podczas Super Bowl 2017:

 

 FEBREZE - patriotycznie w toalecie

Są takie reklamy, które w Polsce na pewno nie zostałyby zaakceptowane. Gdyby Febreze w taki sposób zareklamowało się w Polsce, skandal byłby murowany. Ale na szczęście swoją reklamę skierowali do Amerykanów. I tak, jest to reklama odświeżaczy powietrza w toalecie. I jest nieprawdopodobnie amerykańska:

 

LEXUS - człowiek i maszyna

A to jedna z najpiękniejszych reklam samochodów, jakie widzieliśmy. Lexus postawił na piękno ciała i maszyny. WOW!

 

BUICK - Miranda Kerr i Cam Newton

OK, trochę tutaj pooszukujemy. Miranda Kerr występuje w tej reklamie, ale pojawia się tylko na 3 sekundy. Jednak jeśli przyjąć, że te 3 sekundy kosztowały Buicka 0,5 miliona dolarów... A dla samej Mirandy Kerr w towarzystwie Cama Newtona warto obejrzeć tę reklamę.

 

Czy któraś z tych reklam może trafić do zestawienia najlepszych z najlepszych? Jeszcze przed finałem ligi zrobiliśmy nasze własne zestawienie top 10 reklam na Super Bowl wszech czasów. Znajdziecie je TUTAJ!

Więcej o: