Holandia nabija się z Trumpa. Takiej odpowiedzi na swoje hasło prezydent się nie spodziewał

Podczas inauguracyjnego przemówienia Donald Trump poinformował świat, że teraz Ameryka jest na pierwszym miejscu. ''America first!, America first!'' - wykrzykiwał z mównicy. Holandia jako pierwsza postanowiła zawalczyć o miejsce... drugie.

Holandia wystosowała wiadomość do Donalda Trumpa, w której przekonuje, że ich kraj w pełni zasługuje na miejsce na podium - zaraz po USA. Za Holandią podążyły inne narody.

Film ''Przesłanie od rządu holenderskiego do Donalda Trumpa'' przedstawia historię Holandii i język w charakterystyczny ''trumpowy'' sposób. Jest też o dokonaniach:

Zbudowaliśmy cały ocean pomiędzy nami a Meksykiem! W grudniu mamy skandalicznego ''Czarnego Piotrusia'' - to najbardziej obrzydliwa, najbardziej rasistowska rzecz, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Spodoba Ci się, jest świetna.

Z pełną świadomością tego, że Ameryka jest największa i najpotężniejsza na świecie, Holendrzy proszą jedynie o drugie miejsce dla swojego kraju.

 

Ich pomysł podchwyciły inne narody, które wcale nie zamierzają pozostać w tyle. Film w tym samym tonie stworzyła też m.in. Szwajcaria, która zapewnia, że jest naprawdę bardzo seksistowskim krajem. Tak jak członkowie KKK, Szwajcarzy uwielbiają jeździć na koniach i podpalać wszystko co się da. Na dokładkę w Szwajcarii jest bezpiecznie, bo nie ma Meksykanów. Czego chcieć więcej?

 

Niemcy też chwalą się swoją potęgą. W końcu rozkręcili dwie wojny światowe, a to już coś. Przekonują, że obydwie wygrali, a wszystkie inne informacje na ten temat nie są prawdziwe. Zresztą, co to za różnica, przecież nowemu prezydentowi USA nie chodzi o prawdę, tylko o rozgłos, sławę i potęgę. Niemcy to zauważyli i w ten sposób próbują zaskarbić sobie jego sympatię. Czy to się uda?

 

Nawet gdyby Trump miał wybrać tylko spośród tych trzech krajów, już byłoby ciężko. Ale to nie koniec. Wiadomość wystosowały też Belgia, Litwa, Kazachstan i Portugalia. Do wyścigu dołączył też Mars (tak, planeta Mars), Madeira, Luksemburg, Francja, Meksyk, Kanada...

A co z Polską? My też mamy się przecież czym pochwalić. Jednak Polacy jeszcze nie zdecydowali się zawalczyć o drugie miejsce. Ale przyznacie, że dobrze to brzmi: Ameryka na pierwszym miejscu, a na drugim - Polska!

Zobacz też: [FAKTOID] Zwrot wraku? Dla Trumpa to pestka. Dopiero obietnica dla Rosji robi wrażenie

[FAKTOID] Zwrot wraku? Dla Trumpa to pestka. Dopiero obietnica dla Rosji robi wrażenie

Więcej o: