Na tym zdjęciu jest 12 (!) angielskich kawalerzystów. Znajdziesz przynajmniej dwóch z nich?

Tak, tu jest 12 żołnierzy. Nie, nie żartujemy. Dacie radę znaleźć więcej, niż połowę?

Królewska Kawaleria to nie tylko słynni gwardziści konni z Londynu. To również elitarni żołnierze na prawdziwych frontach wojennych. Możecie wierzyć lub nie, ale na tym zdjęciu jest ich 12.

>> TUTAJ ZNAJDZIECIE ZDJĘCIE W WIĘKSZYM ROZMIARZE <<

Znaleźliście wszystkich? A może tylko jednego albo dwóch? Nic nie szkodzi. Zanim pokażemy wam, gdzie są, dowiedzcie się czegoś więcej o tym oddziale.

Członkowie Królewskiej Kawalerii brali udział w walkach na całym świecie. Tymczasem my znamy ich głównie z Londynu, gdzie pilnują budynku Horse Guards na jednej z najsłynniejszych londyńskich ulic - Whitehall.

Królewska Kawaleria nie pełni jedynie funkcji reprezentacyjnej i honorowej. To jeden z najstarszych oddziałów brytyjskich, której historia sięga 1660 roku.

Królowa Elżbieta i Gwardia KrólewskaKrólowa Elżbieta i Gwardia Królewska Fot. Sierżant Adrian Harlen | Ministerstwo Obrony UK | CC0

 Królewska kawaleria uważana jest za najbardziej prestiżową w całej armii brytyjskiej - przede wszystkim dlatego, że jej członkowie są najbliższą ochroną królowej. Do tego oddziału na funkcje oficerskie najczęściej trafiali członkowie arystokracji, choć dzisiaj (podobno) urodzenie nie odgrywa już roli przy rekrutacji. Niemniej jednak i książę William, i książę Harry należeli do Królewskiej Kawalerii.

Brytyjskie WojskoBrytyjskie Wojsko Fot. Sierżant Rupert Frere RLC/MOD

 No dobrze, ale wróćmy do zdjęcia, które od kilkudziesięciu godzin wprawia w zdumienie cały świat. Gdzie są brytyjscy żołnierze? Czy rzeczywiście jest ich 12, poukrywanych w chaszczach Brunei? Policzcie sami:

ZOBACZ TEŻ: Pojechał na wakacje i zobaczył, że ziemia się rusza. Kiedy podszedł bliżej, zrozumiał dlaczego

Koniecznie sprawdźcie też swoją spostrzegawczość w naszym quizie!!