Chińskie zoo przekarmiło tygrysy. Tłumaczą się: "Wyglądają na otyłe, bo niekorzystnie wyszły na zdjęciu"

Tygrysy syberyjskie zostały przekarmione przez opiekunów i chętnych do zabawy turystów.

W północno-wschodnich Chinach, w mieście Harbin, znajduje się park tygrysów syberyjskich. To, co stało się w tamtejszym zoo, wzbudziło wściekłość u ludzi na całym świecie. Tygrysy syberyjskie - gatunek zagrożony - zostały przekarmione przez opiekunów i chętnych do zabawy turystów.

Zdjęcia zwierząt, które w internecie umieścił jeden z użytkowników chińskiej sieci społecznościowej Weibo, początkowo śmieszyły internautów - zwłaszcza w połączeniu z komentarzem ''Czy to wy po świętach?''. Ale rozbawienie szybko przekształciło się w złość na pracowników zoo.

Te tygrysy syberyjskie nie są ''słodkimi kotkami'' i nigdy nie powinny zostać doprowadzone do tego stanu. Tygrys syberyjski powinien ważyć około 150 kg. To zwinne i szybkie dzikie zwierzęta.

Tymczasem koty w chińskim zoo nie są w stanie się ruszać. Każdy krok sprawia im ogromną trudność, więc przeważnie można je zobaczyć, jak leżą na ziemi. Otyłość, podobnie jak u człowieka, ma fatalny wpływ na ich samopoczucie, kondycję i pracę wszystkich narządów.

Pracownicy parku twierdzą, że nie ma się czym martwić. Uważają, że z nadejściem wiosny tygrysy zrzucą wagę:

To jest naturalne dla zwierząt tego rodzaju, że w czasie mrozu jedzą więcej. Muszą dostosować się do warunków panujących zimą w Harbin, gdzie temperatura potrafi sięgać od -20 do -30 stopni Celsjusza.

Prozwierzęca fundacja ''Born Free Foundation'' nie zgadza się jednak z pracownikami parku. Prezes organizacji w wywiadzie dla Metro.co.uk mówi:

 Te tygrysy stały się bardzo otyłe. To wskazuje na całkowicie niewłaściwą i nienaturalną dietę, brak możliwości naturalnego zachowania i potrzebnych ćwiczeń. (...) To nie jest śmieszne ani słodkie, te zwierzęta są bardzo chore.

Czy pracownicy zoo w Harbinie zamierzają cokolwiek zrobić w sprawie ich otyłych tygrysów? Póki co nie zapowiada się na to. W parku turyści wciąż mogą kupić paski wołowiny i całe kurczaki jako karmę dla dzikich kotów. To bardzo popularna atrakcja, która przynosi zoo niebagatelne zyski.

Jednak ze względu na falę krytyki zoo wydało oświadczenie, w którym wskazano winnego. To... ''zły kąt zrobienia zdjęcia'', w którym tygrysy wyszły ''niekorzystnie'' i ''zbyt grubo''. Pracownicy zapraszają też wszystkich chętnych do sprawdzenia na własne oczy, czy rzeczywiście zwierzęta są chorobliwie otyłe.

ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna leży na ziemi, a nad nim siedzi wielki niedźwiedź. Kiedy jego psyk dosięga człowieka... UROCZE

Mężczyzna leży na ziemi, a nad nim siedzi wielki niedźwiedź. Kiedy jego pysk dosięga człowieka...

Więcej o: