TV Republika składa hołd (!) Szydło. Dlaczego? Bo Polacy nie muszą już jeść psów. Teraz 'można uklęknąć'

Takiego tekstu jeszcze nie czytaliśmy. Każde zdanie tego peanu pochwalnego wprawia w osłupienie. Po prostu musicie to przeczytać.

W hołdzie, który ukazał się na stronie Telewizji Republika wieczorem 12 lutego, Paweł Zastrzeżyński tłumaczy, dlaczego naród jest winny wdzięczność szefowej rządu, Beacie Szydło. Robi to w sposób, który nie pozwala pozostać obojętnym.

Wybraliśmy kilka najmocniejszych fragmentów, taki jak ten mówiący o skali ubóstwa ludzi, nad których losem pochyliła się pani premier:

''Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami. To biedne południe Polski.''-  A to zaledwie pierwszy akapit! A dalej jest już tylko bardziej intrygująco. Bo kto został najhojniej obdarowany przez panią premier?

''Mężowie, którzy musieli wykonywać polecania kierowane do nich nie w ojczystym języku, a w obcym. Dzieci z patologicznych rodzin bez jakiejkolwiek szansy na godne rodzinne życie, dziś z uniesionym czołem i rodzicami trzymającymi ich za rękę idą na spacer. Prosty, zwykły spacer. Matki, które pierwszy raz mogły pokazać swoim dzieciom polskie morze.''

Ale to nie jest ciągle ich pełna charakterystyka. Kim zatem są zdaniem pana Pawła ci Polacy, którzy polują na psy i gotują z nich zupę?

''Statystyki wykazywały ich jako margines, a oni nie potrafili sami przesunąć się z tego marginesu w stronę prostej, zwykłej normalności''- czytamy dalej.

Na szczęście pojawiła się Pani Premier Beata Szydło, porównywana przez autora hołdu do ikony, wielkiego dobrodzieja. Wraz z panią premier przyszedł program wsparcia dla rodzin, dzięki któremu chyba raz na zawsze zakończy się problem jedzenia psów w Polsce. Do tego dzieci wrócą wreszcie do rodzin, rodzice zaniosą dzieci do chrztu, skończy się problem pracy po 12 godzin za 800 zł...

 

Cały hołd znajdziecie TUTAJ. Ostrzegamy - czytacie go na własną odpowiedzialność. A ''odpowiada on żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest hołd na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym hołdem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest hołd społeczny.''

Już to gdzieś słyszeliśmy...

Do czego ma zachęcić czytelników ten niezwykły na skalę światową hołd zapytacie? Otóż:

''To zachęta, żeby Polska i Polacy stali się prawdziwymi gospodarzami w ich kraju. By mogli być dumni, że są Polakami, a inne narody liczyły się z naszym zdaniem. Aby nasz kraj wykorzystał daną szansę i stał się sumieniem Europy i Świata.''

Nie wiemy, dlaczego taki hołd pojawił się na stronie TV Republiki. Ale chyba nie pozostaje nam nic innego, jak się do niego dołączyć. Razem z innymi Polakami uklęknijmy i podziękujmy władzy za dobroć:

''Jeżeli jest taka możliwość można uklęknąć i oddać hołd. Za to dobro, którego pierwszy raz są spadkobiercami.''

Nie jesteśmy pewni, co w tym wszystkim robi na nas większe wrażenie - mocne argumenty, czy piękny, nader poetycki język wypowiedzi. Jednak wszystkie te elementy składają się na unikalną całość.

Na koniec wspomnimy o drobnym szkopule, który rzucił się nam w oczy na początku tej budującej lektury. Tekst zaczyna się od zdania: ''Wiele osób porównuje Panią Premier Beatę Szydło do Margaret Thatcher.'' Zapewne pan Paweł zapomniał doczytać, co Margaret Thatcher mówiła o rozdawaniu publicznych pieniędzy. A nie było to nic, na czym wzorowałby się PiS:

''Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.''

ZOBACZ TEŻ: [FAKTOID] TV Republika: "Wybuch elektrowni atomowej we Francji!". I ta grafika...

Więcej o: