Radni wzywają do ratusza egzorcystę. Pracownik twierdzi, że widział na korytarzu ducha

''Z korytarza poczułem zimny podmuch...''

Chyba każdy zareagowałby tak samo, jak jeden z radnych z miasteczka Vegas del Genil pod Granadą. Było po godzinie 19, 3 lutego 2017 roku. Mężczyzna pracował do późna w ratuszu, kiedy nagle poczuł naokoło siebie narastający chłód. O swoim doświadczeniu opowiedział portalowi IDEAL:

Było mi tak dziwnie zimno, że założyłem kurtkę i poszedłem na górę do toalety. W korytarzu usłyszałem szelest, jakby ktoś szurał po podłodze papierami - mówił urzędnik, który pragnie pozostać anonimowy.

Początkowo był przekonany, że to włamywacze. Na szczęście nie włączył w korytarzu światła, czym by ich zaalarmował. Wyjął telefon, ale zanim zdecydował się zadzwonić na policję, zrobił zdjęcie - tylko po to, żeby zobaczyć, czy nie widać kogoś na końcu korytarza. I zobaczył, ale na pewno nie włamywaczy...

Na ekranie wyraźnie widać było zarys niewielkiej postaci. Radny tak się przeraził, że zabarykadował się w gabinecie i wezwał na pomoc kolegów z pracy. Jeden z nich odwiózł go roztrzęsionego do domu.

Po tym zdarzeniu burmistrza zalały prośby od innych radnych o pomoc. Pracownicy narzekali na ''niewytłumaczalny chłód w tym konkretnym korytarzu''. Jednak wezwany na miejsce mechanik stwierdził, że klimatyzacja działa tak, jak powinna. Radni poprosili więc o wizytę egzorcystę - lokalnego specjalistę w rytuale oczyszczenia Reiki.

Burmistrz miasta, Leandro Martin Lopez, jest zdecydowanie przeciwny wysnuwaniu pochopnych wniosków.

Jestem sceptykiem - mówi. To wszystko nie jest prawdą, wcale nie jest ''niewytłumaczalnie zimno''. To jakaś zbiorowa psychoza! - mówił.

O ''duchu'' w ratuszu jest już głośno w całej Hiszpanii. Powstają nowe teorie spiskowe, łącznie z taką, że kiedyś w tym budynku mieściła się szkoła, w której doszło do niewyjaśnionej śmierci małej dziewczynki. Burmistrz twierdzi, że cała ta historia źle wpływa na ocenę pracy radnych ratusza.

Jak mogę wytłumaczyć ludziom zatrudnienie na pomoc jakiegoś ''medium'', jeśli część mieszkańców żyje bez elektryczności?! - mówił zdenerwowany.

Przyznacie jednak sami, że na tym zdjęciu COŚ widać...

ZOBACZ TEŻ: [FAKTOID] Walentynki 2017. Odkryto lek, dzięki któremu faceci mogą znieść seans "Ciemniejszej strony Greya"

[FAKTOID] Walentynki 2017. Odkryto lek, dzięki któremu faceci mogą znieść seans "Ciemniejszej strony Greya"

Więcej o: