Bohater reprezentacji i piłkarz Legii rusza z pomocą dla chłopca z Lecha Poznań, a internauci krótko: mistrz!

"Trzeba pomóc" - pisze na swoim Facebooku Michał Pazdan. Obrońca Legii Warszawa organizuje zbiórkę pieniędzy dla 17-letniego wychowanka Akademii Lecha Poznań. Chłopiec i jego mama stracili w pożarze dom i cały dobytek.

O nieszczęściu, jakie spotkało Sebastiana Herkta poinformował na oficjalnej stronie Lech Poznań.

„Kilkanaście dni temu w Poznaniu spłonęło mieszkanie, w którym razem ze swoją mamą mieszkał wychowanek Akademii Lecha Poznań, Sebastian Herkt. Zarówno młody piłkarz, jak i jego mama, pani Aldona, wyszli z tego zdarzenia cało, ale ogień strawił cały ich dobytek. Teraz potrzebna jest nasza pomoc” - podaje Kolejorz.

Na apel drużyny z Poznania odpowiedział Michał Pazdan. Nasz bohater Euro 2016 wraz agencją ProSport Manager organizuje na Facebooku licytację dla Sebastiana.

– To koszulka z prywatnej kolekcji, z autografem. Zacznijmy od 200 zł i zobaczmy do czego dojdziemy. Zwycięzca obejrzy kolejne mecze reprezentacji już w koszulce z moim nazwiskiem i nr 2 na plecach  – pisze obrońca Legii Warszawa.

- (L)egionista organizuje akcje młodzikowi lecha. Pazdan Mistrz - zachwyca się jeden z fanów Pazdana.

- Jako kibic Kolejorza powiem jedno: szacunek!- dodaje inny.

Aktualna cena za koszulkę to 5000 zł.

Przyjaciele 17-latka i jego mamy uruchomili specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. O szczegółach pomocy przeczytacie na lechpoznan.pl.

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?