Wynaleziono nowy sztuciec. Jego kształt ma zmieniać smak jedzenia

Przypomina łyżkę, ale nią nie jest. Podobno zwiększa przyjemność z jedzenia i daje niesamowite doznania. Jedni mówią, że wygląda jak sopel, innym przypomina palec. Czym jest ten wynalazek?

Brytyjska firma zaprojektowała nowy sztuciec. Z łatwością zjesz nim jogurt, mus owocowy, czy hummus. Podobno to rodzaj łyżki, który ma dostarczać wyjątkowych bodźców. Jednak ciężko wyobrazić sobie nabieranie nim zupy.

Ci, którzy go wypróbowali, mówią, że jedzenie zmienia smak i jest dużo lepsze. Twórcy "magicznej łyżki" tłumaczą, że to jej kształt ma kluczowe znaczenie. Inspiracją do stworzenia Goûte był ludzki palec i jedzenie rękami, które ma kojarzyć się z czasami dzieciństwa. Choć teoria ta wydaje się nieco naciągana, to trzeba przyznać, że opinie osób, które wypróbowały Goûte, działają na wyobraźnię. Twórca łyżki, Andreas Fabian, w wywiadzie dla Dezeen.com, wyjaśnia: "Jedzenie palcami i ich oblizywanie to nasze naturalne zachowania."

Spożywanie posiłków za pomocą Goûte ma dostarczać niesamowitej przyjemności. Potwierdził to również eksperyment z 2015 roku, przeprowadzony przez Uniwersytet Oksfordzki. Badani otrzymali do testów ten sam jogurt. Jedni jedli go łyżką, inni za pomocą Goûte. Wyniki badania zaskoczyły wszystkich! Zdecydowanie lepiej, bo aż o 40 proc., oceniano jedzenie spożywane nowym sztućcem. 

Czy ten wynalazek znajdzie się w naszych kuchniach na stałe?

A TERAZ ZOBACZ: Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: