Chcieli wziąć kąpiel, ale wtedy okazało się, że woda w ich mieszkaniu zmieniła kolor

W poniedziałek wieczorem mieszkańcy małego kanadyjskiego miasteczka Onoway zauważyli w swoich domach nietypowe zjawisko. Musieli być mocno zdziwieni, gdy chcieli się wykąpać. Woda w ich domach zmieniła kolor!

Znacie to uczucie, gdy wieczorem po całym dniu planujecie ciepłą i rozgrzewającą kąpiel? Ci ludzie musieli przeżyć niezły szok, gdy woda w ich kranie okazała się być różowa.

Burmistrz miasteczka Dale Krasnow, na oficjalnej stronie miasta, wyjaśnia że prawdopodobnie zawór zbiornika z nadmanganianem potasu był nieszczelny. To spowodowało, że substancja przedostała się do wody, która weszła z nią w reakcję chemiczną i zmieniła kolor na różowy. Krasnow uspokaja i tłumaczy, że sytuacja ta nie spowodowała zagrożenia dla zdrowia mieszkańców, a z wody można jak najbardziej korzystać.

Nadmanganian potasu to standardowa substancja, która po prostu oczyszcza wodę z przykrego zapachu i usuwa z niej dziwny posmak. Jednak za duża jego ilość, może spowodować zabarwienie wody na różowo lub fioletowo. Jedno wiemy na pewno, dzieci musiały być zachwycone!

A TERAZ ZOBACZ: Magiczny widok zorzy polarnej w Szwecji.

O takich widokach marzy się przez całe życie. Tak wygląda zorza polarna w Szwecji