Takie zarobki mogą zawrócić w głowie. Linie Emirates szukają ludzi w Polsce

Kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, do tego atrakcyjne bonusy, także dla rodziny. Takimi warunkami pracy dubajskie linie lotnicze kuszą polskich pilotów. Pierwsze spotkanie dla kandydatów odbędzie się już 17 marca w Warszawie.

Co oferuje jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie? Naprawdę sporo.

- Podstawowe wynagrodzenie kapitana w Emirates może wynieść nawet 47 tys. 265 dirhanów, czyli ok. 52 tys. 400 zł. Pierwszy oficer może zarobić prawie 39 tys. zł. Dla porównania w Lufthansie piloci zarabiają od 25 do 80 tys. zł miesięcznie, w Locie średnio od kilku do ok. 20 tys. zł miesięcznie - podaje wp.pl.

Jeszcze bardziej kuszące są bonusy, na które może liczyć pilot Emirates. Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego zatrudniony ma zagwarantowany coroczny płatny urlop w wymiarze 42 dni. Firma płaci za jego zakwaterowanie w Dubaju, a nawet szofera, który wozi go z domu do pracy. Piloci mogą liczyć także na darmowe bilety na wakacje dla siebie i rodziny, zniżki w ponad 100 restauracjach, hotelach w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jakie warunki musi spełniać kandydat?

O powodzeniu w rekrutacji decydują przede wszystkim kwalifikacje.

"Potencjalni członkowie załogi pokładowej Emirates muszą mieć co najmniej 21 lat, płynnie posługiwać się językiem angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, a także odpowiedni wzrost pozwalający sięgnąć na wysokość 212 cm" - czytamy na stronie przewoźnika.

Co do wymaganej liczby godzin spędzonych za sterem, ta zależy od stanowiska, o które ubiega się kandydat. Przykładowo, pierwszy oficer musi mieć przynajmniej 2000 godzin spędzonych w powietrzu.

ZOBACZ TAKŻE: Turysta nagrał, jak wchodzi na górę, skąd najlepiej widać Machu Picchu. Tę ścieżkę nazywają "schodami śmierci"

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo