Pan Piotr wypłacił dwa banknoty. I tyle wystarczyło. Stał się bardzo bogaty

O jeden z tych banknotów na aukcji walczyło kilkudziesięciu kolekcjonerów. Tak pan Piotr wzbogacił się o 300 tysięcy złotych.

Nowe banknoty pięciofuntowe weszły do obiegu we wrześniu zeszłego roku. Pieniądz z twarzą Winstona Churchilla to pierwszy banknot emitowany przez bank centralny Zjednoczonego Królestwa, który jest wykonany z polimeru (rodzaj plastiku). Oznacza to tym samym, że jest wodoodporny i trudno go porwać.

Wśród szczęściarzy, którym wpadł w ręce ten banknot, był pochodzący z Wschowa w województwie lubuskim Piotr Sobczuk. Mężczyzna na stałe mieszka w Telford w hrabstwie Shropshire. Wypłacając dziesięć funtów z bankomatu, otrzymał dwa nowe polimerowe banknoty. Jeden z nich okazał się banknotem wyprodukowanym w pierwszej serii z numerem AA01 444444 - podaje bankier.pl.

Polak postanowił sprzedać go na aukcji internetowej. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. O banknot walczyło kilkudziesięciu kolekcjonerów. Ostatecznie, 13 marca, został on sprzedany za 60100 funtów, czyli około 300 tysięcy złotych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować panu Piotrowi udanej transakcji.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o: