Widzieliście kiedyś, jak wygląda ugotowane jajko pingwina? Tego się nie spodziewaliśmy

My nawet nie pomyśleliśmy o tym, że można je gotować.

Pingwiny tak jak wszystkie ptaki składają jaja. Nie ze wszystkich jednak mają szanse wykluć się małe ptaszki. Czasem staje się tak, że ktoś zbierze ich jajka, a te trafiają do kuchni. A co można zrobić z takim jajkiem? Ugotować!

Jak widać na poniższych zdjęciach umieszczonych na portalach Reddit i Imgur, białka ugotowanych jaj pingwinów wcale nie stają się białe. Zostają przezroczyste, zaś żółtka przybierają intensywnie pomarańczowy kolor.

Jak mówi podpis pod fotografiami, jajka pochodzą od pingwinów białobrewych. Zdjęcia zrobiono na Falklandach, a Właśnie tam występuje ich najliczniejsza populacja - w 2003 roku wynosiła ponad 115 tysięcy osobników.

W związku z tym, że w okolicy nie brakuje pingwinów, mieszkańcom wysp łatwiej nabyć ich jajka, które są zdecydowanie większe niż kurze jaja. Gotuje się je od 10 do 15 minut. Ponoć można je także usmażyć na patelni i zjeść w wersji sadzonej. Wtedy też białko wygląda jakby było przezroczyste. Podobno jajka pachną i smakują rybą, co może mieć wiele wspólnego z pingwinią dietą.

Chcielibyście spróbować takiego jajka? Jeśli wierzyć komentarzom z sieci, ich smak jest mocno specyficzny. 

A TERAZ ZOBACZ: 

Samolot pasażerski wystartował w niemal pionowej pozycji

Samolot wystartował w niemal pionowej pozycji. Wygląda jak rakieta