Lokalna TVP zrobiła taką prognozę pogody, że nie wiemy, czy to wciąż TVP, czy już Telewizja Trwam

Pogodynka opowiadała o cudownej grocie w Borku Starym i niechcący wspomniała o... pogodzie.

Jak przemycić informacje o pogodzie, kiedy chce się opowiadać o cudownej grocie w Borku Starym? Najlepiej zrobić to przypadkiem, żeby nie rozproszyć widza. Właśnie tak wyglądała prognoza pogody w TVP3 Rzeszów 19 marca. W czasie ponad 4-minutowego wystąpienia pogodynka pogodzie poświęciła aż... 1.5 minuty.

Widzowie mogli na początku mieć problem ze zrozumieniem, jaki program oglądają. Prognoza pogody rzadko zaczyna się od takich słów:

Czy wierzą państwo w cuda? Mieszkańcy Borku Starego nie mają wątpliwości, że one się zdarzają. To właśnie tutaj, 17 kilometrów od Rzeszowa, ukazała się Maryja.

Słowo ''pogoda'' nabiera nowego znaczeniaSłowo ''pogoda'' nabiera nowego znaczenia Fot. TVP3 Rzeszów | kadr

 Dopiero po opowieści o ''cudownym źródełku'' i królowej Jadwidze (która odwiedziła to miejsce podczas podróży na Ruś), prezentująca ''pogodę'' Natalia Chrapek znalazła wreszcie połączenie z warunkami atmosferycznymi:

Proszących o łaski można tu spotkać o każdej porze dnia a nawet nocy, niezależnie od pogody. A skoro o pogodzie mowa, to sprawdźmy, co przyniesie najbliższa noc i kolejne dni.

Pogodzie, temperaturze i ciśnieniu poświęcono półtorej minuty, po której widzowie wysłuchali rozmowy z ojcem Janem z zakonu dominikanów, którzy są ''opiekunami cudownego obrazu Matki Boskiej Boreckiej i świadkami cudów, które dzieją się tutaj na co dzień''. Na koniec pogodynka ''prognozę pogody'' podsumowała tymi słowy:

Jak widać nie trzeba daleko szukać, aby być świadkiem cudu. W Borku Starym Maryja czeka na proszących o łaski nieustannie. Również 7 kwietnia, bo wtedy odbędzie się ekstremalna droga krzyżowa, która zakończy się właśnie w sanktuarium Matki Boskiej Boreckiej.

A my naprawdę nie wiemy, czy przypadkiem nie przełączyliśmy na Telewizję Trwam... Jesteśmy pewni tylko jednego - to NAPRAWDĘ była prognoza pogody:

To NAPRAWDĘ była pogodaTo NAPRAWDĘ była pogoda Fot. TVP3 Rzeszów | kadr

 Całe nagranie możecie obejrzeć > > > TUTAJ. Polecamy.

ZOBACZ TEŻ: Samolot pasażerski wystartował w niemal pionowej pozycji

Samolot wystartował w niemal pionowej pozycji. Wygląda jak rakieta

Więcej o: