Przez rok brali udział w reality show na odludziu. Nikt im nie powiedział, że program zdjęto z anteny

Uczestnicy brytyjskiego reality show spędzili rok na odludziu, przekonani, że biorą udział w programie. Kiedy wrócili do cywilizacji, okazało się, że po 4 miesiącach zdjęto go z anteny i nikt im o tym nie powiedział.

23 osoby zgodziły się w 2016 roku mieszkać przez 12 miesięcy w zupełnym odcięciu od świata zewnętrznego i stworzyć od podstaw własne społeczeństwo. Program nazywał się ''Eden'' i produkowała go brytyjska stacja The Channel 4. Uczestnicy wylądowali na środku szkockich Highlands.

Po wyemitowaniu 4 odcinków okazało się, że program ma za małą oglądalność i wypadł z ramówki. Co miesiąc pokazywano tylko jeden odcinek dokumentujący życie pionierów. To nie wystarczyło, by przykuć uwagę miłośników tego typu rozrywek – oglądalność spadła z 1,7 miliona widzów do 800 tysięcy. Ale kiedy telewizja zdecydowała, że nie pokaże więcej odcinków, zapomniano o czymś bardzo istotnym.

Nikt nie poinformował o zakończeniu produkcji odciętych od świata uczestników – informuje Variety.

Mimo to nagrania dalej trwały. Uczestnicy nie mieli łatwego życia. Musieli stawiać czoła obezwładniającej nudzie, wewnętrznym konfliktom oraz konieczności jedzenia karmy dla kur. Zdecydowano, że ze wszystkich materiałów, które powstały do końca 12 miesięcy, zostanie zmontowany jeden specjalny odcinek – czytamy na portalu The Sun.

Władze telewizji podkreślają w oficjalnym oświadczeniu, że program był eksperymentem i nikt nie był w stanie przewidzieć jego wyników, które - jak się okazuje - nie zachwyciły nikogo.

To był eksperyment, który się nie powiódł - powiedział anonimowo jeden z członków ekipy, z którym rozmawiał dziennikarz portalu The Sun.

Do końca programu wytrzymało tylko 10 uczestników. Pozostali opuścili plan przed czasem. Powody? Głód, miłosne awantury i przepychanki. Plotki mówią też, że "kompletne odludzie" nie było wcale odludziem. Uczestnicy dotarli do położonych w okolicy miejscowości, których mieszkańcy widzieli, jak przemycane są na miejsce programu fastfoody, alkohol, a niektórzy korzystali nawet z pomocy dentysty po tym, jak zaszkodziła im kurza karma. Zadziałało jednak odcięcie od informacji. Po roku w dziczy uczestnicy ze zdziwieniem dowiedzieli się o Brexicie oraz o tym, że Donald Trump wygrał wybory prezydenckie. 

Nie wiadomo, czy stacja wypłaci uczestnikom show odszkodowania za bezproduktywny czas spędzony na odludziu.

A TERAZ ZOBACZ: Magiczny widok zorzy polarnej w Szwecji

O takich widokach marzy się przez całe życie. Tak wygląda zorza polarna w Szwecji