Pan Łukasz z Byczyny pokazał, jak wygląda autokar po wycieczce II klasy podstawówki. Obrzydliwe...

Zdjęcie zaśmieconego autokaru wywołało niemałe zamieszanie. Ale najgorsze w tym jest to, kto za to odpowiada. Autobusem jechały dzieci z... II klasy podstawówki

Łukasz Siwik, kierowca i właściciel firmy przewozowej As Travel z Byczyny, opublikował zdjęcie z dopiskiem "To, co lubisie lubią najbardziej...". Na fotografii widzimy resztki jedzenia, butelki po napojach, słodycze i opakowania. To krajobraz, który pozostał w jednym z wycieczkowych rejsów. 

- To zdjęcie i tak zrobiłem już po pierwszym etapie sprzątania. Cieknące sosy z hamburgerów, walające się frytki obklejone keczupem, lejące się z kubków resztki coca-coli trzeba było jak najszybciej sprzątnąć, bo inaczej zostawiłyby na stałe plamy na fotelach - mówi portalowi nto.pl Łukasz Siwik.

Zdjęcie autokaru po wycieczce szkolnejZdjęcie autokaru po wycieczce szkolnej Fot. Łukasz Siwik

Wycieczka do Kępna w województwie wielkopolskim nie była jednak wyjątkiem. Pan Łukasz zwraca uwagę, że takie sytuacje zdarzają się bardzo często. - Chciałbym, żeby to zdjęcie zobaczyli rodzice wszystkich dzieci w wieku szkolnym i żeby dało im to do myślenia - wyjaśnia Siwik.

Właściciel As Travel zwraca też uwagę, że rodzice nie powinni dawać dzieciom pełnego plecaka słodyczy, których one nie będą w stanie przejeść przez cały dzień. - Najlepiej byłoby zakazać jedzenia w autobusie, a jeśli to jest niemożliwe, to przynajmniej wyrzucania resztek i opakowań do kosza lub do woreczka w swoim plecaku - dodaje. 

Zobacz także: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o:
Komentarze (68)
Pan Łukasz z Byczyny pokazał, jak wygląda autokar po wycieczce II klasy podstawówki. Obrzydliwe...
Zaloguj się
 • lia.13

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem nauczycielką i nie rozumiem, jak można dzieciaki wypuścić z autobusu, zostawiając po sobie taki syf? Kurde, no sorry, ale moje by w życiu nie wyszły. Własnoręcznie porobiłabym zdjęcia i pokazała rodzicom przy najbliższej okazji, co by żaden nie miał problemu, że jego "biedne dziecko musiało sprzątać autobus". Grunt to dobra współpraca i jasny przepływ informacji z rodzicami.

 • galatea52

  Oceniono 1 raz 1

  wychowawca pozwolił tym dzieciom opuścić autokar? Dzieci to dzieci, pozwalają sobie na to na co pozwalamy im my, dorośli. Ktoś się tą grupą opiekował przecież.

 • adset

  Oceniono 1 raz 1

  Byczyna - istne średniowiecze! Ludzi przyciągają tam historyczne mury obronne i budowle. A powinny - stada małych pawianów.
  Pozdrawiam fantastyczną miejską panią przewodnik.

 • alek bar

  Oceniono 1 raz 1

  znam to..z zawodu jestem pilotem wycieczek i różnie niegdyś bywało ale uważam że wszystkich można sobie ustawić. Kiedyś po jednej z imprez z kierowcą zirytowanym ilością śmierci smakowalismy wszystko w kilka wielkich worków a następnie wysypalismy to przed wejściem do szkoły..była tego całkiem spora sterta..szkoła ciągle jest moim klientem a po wycieczkach jest porządeczek..wystarczy ze opowiem to jako anegdote na początku każdej wycieczki..nikt nie zaryzykuję powtórki..

 • igorlo

  Oceniono 1 raz 1

  Kilka lat temu, księdza proboszcza podczas kolędy zapytałem czy w kazaniach można by m.in. uświadamiać parafian żeby nie wywozili do lasu śmieci, nie palili w piecach odpadami i nie niszczyli wspolnej własności. Bo to grzech. Zignorował moje pytanie, interesował sie tylko czy sąsiedzi nie przyjmują Jehowych. Kazania nadal nie poruszaja tych tematów.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 1 raz 1

  Kulturę (lub jej brak) wynosimy z domu. "Brawo" rodzice...

 • jarfa65

  0

  Niestety takie nam rośnie pokolenie. Ale to my - rodzice jesteśmy winni. Jestem pilotem wycieczek i jeżdżę na wycieczki szkolne więc temat ten jest mi znany. Jest to przypadek nieodosobniony.

 • Helena Balcewicz

  0

  to zdjecie powinni zobaczyć również dorosli opiekunowie czyli wychowawcy i do cholerypomyslec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX