Szydło chwali się zdjęciem z rozmowy z premier May. Ale spójrzcie na telefon

Premier Szydło rozmawiała telefonicznie z premier May. Na dowód pracownicy kancelarii pokazali nawet zdjęcie. Jednak jeden szczegół wzbudził wątpliwości.

Rozmowa Warszawy z Londynem jest dla rządu dowodem na to, że Polska jest krajem szanowanym na świecie. Rzadko zdarza się, żeby do kontaktów telefonicznych dochodziło na tak wysokim szczeblu. Nie dziwimy się więc, że z tej okazji powstało nawet pamiątkowe zdjęcie, którym pracownicy KPRM pochwalili się na Twitterze:

Okazuje się, że jeden szczegół wzbudza wątpliwości. Po powiększeniu zdjęcia z kancelarii pani premier okazało się, że... telefon nie jest włączony. Od razu rozpoczęły się spekulacje, czy rozmowa Beaty Szydło z Theresą May miała szansę odbyć się przez wyłączony telefon:

Kancelaria pani premier pokazała jeszcze jedno zdjęcie z rozmowy, ale ono też nie rozwiewa wątpliwości. Niemniej jednak rzecznik rządu Rafał Bochenek twierdzi, że obie panie rozmawiały o zasadach przyszłej współpracy Polski i Wielkiej Brytanii.

Warto zwrócić uwagę, że był to jeden z pierwszych telefonów wykonanych do przywódcy europejskiego - mówił dziennikarzom Rafał Bochenek, podkreślając, że Beata Szydło dzwoniła to Theresy May jako jedna z pierwszych po oficjalnym ogłoszeniu rozpoczęcia przez Wielką Brytanię Brexitu.

Beata SzydłoBeata Szydło Fot. KPRM | Flickr | Domena Publiczna

Theresa May nie pochwaliła się w mediach społecznościowych, że rozmawiała z Beatą Szydło. A czy telefon był włączony? Zdjęcia opublikowane przez KPRM są niestety takiej jakości, że nie da się temu zaprzeczyć ze 100-procentową pewnością.

ZOBACZ TEŻ: [FAKTOID] TV Republika: "Wybuch elektrowni atomowej we Francji!". I ta grafika...

[FAKTOID] TV Republika: "Wybuch elektrowni atomowej we Francji!". I ta grafika...

Więcej o: