Babcia ze Zgierza spuściła wnuczka z oczu tylko na chwilę. 3-letni chłopczyk nie żyje

Trzylatek bawił się na podwórku. Gdy babcia z jego młodszą siostrą weszła do domu, wszedł do beczki wypełnionej deszczówką. Pomimo godzinnej reanimacji chłopca nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w czwartek w Zgierzu. Oprócz chłopca babcia miała też pod opieką półtoraroczną wnuczkę. To właśnie nią zajmowała się w domu, gdy na podwórku jej wnuk wpadł do beczki z deszczówką.

- Kiedy po pewnym czasie kobieta zainteresowała się co z wnukiem, początkowo nie mogła go znaleźć. Weszła do odgrodzonej furtką części nieruchomości, na której wkopana w ziemię jest beczka na przeznaczoną do podlewania deszczówkę. Okazało się wówczas, że dziecko leży zanurzone w znajdującej się tam wodzie. Babcia przyniosła go do domu i zaczęła wzywać pomocy - mówi na łamach "Dziennika Łódzkiego" Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Sąsiad wezwał pogotowie. Chłopiec zmarł po godzinnej reanimacji. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka było utonięcie.

Prokurator i funkcjonariusze badający sprawę ustalili, że prawdopodobnie furtka prowadząca do odgrodzonej części nieruchomości nie była należycie zabezpieczona.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci kobiecie grozi 5 lat więzienia.

A TERAZ ZOBACZ: Pijany myślał, że wykiwa policję. Grubo się przeliczył

Więcej o: