Potężna akcja policji. Pokazują zdjęcia z zatrzymania kilkunastu osób. I ten wzrok funkcjonariusza

Żmudna praca procesowa prokuratorów i operacyjna stołecznych policjantów doprowadziła do rozbicia grupy przestępczej podejrzewanej o wprowadzenie do obrotu co najmniej 700 kg marihuany, amfetaminy, haszyszu i kokainy.

Na ślad grupy stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wpadli w listopadzie ubiegłego roku. Funkcjonariusze zlikwidowali wówczas magazyn narkotykowy w Ząbkach i aresztowali 31-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli 15 kg marihuany. Policja podejrzewała jednak, że magazyn stanowił źródło dochodu dla większej liczby osób. Wszczęto więc śledztwo, które miało wskazać zarówno dostawców jak i odbiorców środków odurzających.

Wielka akcja operacyjna

- Funkcjonariusze wspomagani przez stołeczny wydział realizacyjny, Biuro Operacji Antyterrorystycznych, CBŚP, Wydział Antyterrorystyczny ABW oraz kolegów z innych jednostek weszli do kilkunastu mieszkań i domów na terenie Warszawy i w okolicach, gdzie zatrzymano 12 osób - informuje policja.waw.pl.

Kilka dni po przeprowadzonej akcji, w ręce policjantów trafiło jeszcze 3 mężczyzn, a 3 kolejnych dowieziono na przesłuchania z aresztów.

Zatrzymani prawdopodobnie handlowali środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi na terenie województwa mazowieckiego od lipca 2015 roku. W tym czasie do klientów trafiło nie mniej niż 700 kg narkotyków, głównie marihuany, ale także amfetaminy, haszyszu i kokainy. Wartość tych środków na czarnym rynku szacowana jest na ponad 30 mln zł.

Zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków usłyszało 19 osób.

A TERAZ ZOBACZ: Co się z tobą stanie, jeśli przez miesiąc nie napijesz się alkoholu? Badania mówią same za siebie

Co się z tobą stanie, jeśli przez miesiąc nie napijesz się alkoholu? Badania mówią same za siebie

Więcej o: