Lubisz leżeć w łóżku? Zapłacą ci ponad 60 tys zł. Oczywiście pod kilkoma warunkami

Francuscy naukowcy zapłacą ponad 67 tysięcy złotych mężczyznom, którzy na 60 dni położą się do łóżka. Panowie muszą jednak spełniać kilka warunków.

Uczeni z Institute for Space Medicine and Physiology we Francji prowadzą badania nad skutkami mikrograwitacji i stanu wirtualnej nieważkości. Naukowcy chcą odtworzyć nieważkość Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W tym celu przygotowali ciekawy projekt badawczy i jednocześnie wyjątkową ofertę pracy.

Jak podaje theguardian.com, instytut poszukuje 24 ochotników, którzy na 60 dni będą leżeć w łóżku z głową lekko pochyloną do dołu. Mężczyźni będą musieli jeść i wykonywać wszystkie inne czynności, nie wstając z łóżka - jedno ramię będzie musiało pozostawać w kontakcie z jego ramą.

Spędzenie kilkudziesięciu dni w takiej pozycji pozwoli naukowcom ustalić, jakie konsekwencje dla astronauty niesie niedotykanie ziemi przed długi czas.

Młodzi, zdrowi i bez nałogów

Francuscy naukowcy szukają mężczyzn w wieku od 20 do 45. Ochotnicy muszą być zdrowi, nie mogą chorować na alergie, muszą być pozbawieni nałogów. Powinni uprawiać sport.

Uczeni zdają sobie sprawę, że udział w tym projekcie wymaga od panów poświęceń, dlatego kwotą rzędu 16 tys euro (ok. 67 tys zł) postarają się zrekompensować wszelkie niewygody.  

A TERAZ ZOBACZ: Narzeczony czeka na swoją przyszłą żonę. Za nim tymczasem skrada się dinozaur... To dopiero żart!

Narzeczony czeka na swoją przyszłą żonę. Za nim tymczasem skrada się dinozaur... To dopiero żart!

Więcej o: