Znany satyryk publikuje 'list' Dudy do Macierewicza. Ten żart trafia w samo sedno

"Drogi Antoni, piszę do Ciebie już trzeci list". Szymon Majewski "dotarł" do korespondencji pomiędzy prezydentem a ministrem obrony.

W ostatnich tygodniach głośno było o dwóch listach prezydenta Andrzeja Dudy do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Treści tych listów nigdy nie poznaliśmy, ale wiemy, że prezydent wyraża w nich swoje zaniepokojenie.

Tymczasem Szymon Majewski "dotarł" do jednego z nich:

Drogi Antoni
Pisze do Ciebie już trzeci list. Za dwa dni napiszę czwarty, potem piąty.
W przyszłym tygodniu napiszę szósty, potem siódmy i ósmy.
To tyle u mnie.
Pozdrawiam
Prezydent:
Andrzej Duda :) 

Choć to oczywiście żart, to przyznajemy - pokazuje on dobitnie prawdę o kontaktach pomiędzy prezydentem a ministrem. Internauci pod postem Szymona Majewskiego puścili wodze wyobraźni i dopisują kolejne listy. Na przykład odpowiedzi Antoniego Macierewicza do Andrzeja Dudy:

A skąd te listy? Takie wyjaśnienia podał dziennikarzom Marek Magierowski:

Prezydent, jako zwierzchnik sił zbrojnych, wyraził w swoich pismach do ministra Antoniego Macierewicza zaniepokojenie brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych. Według prezydenta te wakaty należy wypełnić jak najszybciej. Pan prezydent poprosił także o pełną informację na temat tempa prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu.

Po pierwszych dwóch listach do ministra, szef MON złożył wyjaśnienia, ale te były ''niesatysfakcjonujące''. Potem doszło do spotkania na szczycie, które uspokoiło niepokoje prezydenta.

ZOBACZ MEMY PO SPOTKANIU PREZYDENTA I MINISTRA >>>

ZOBACZ TEŻ: [FAKTOID] TV Republika: "Wybuch elektrowni atomowej we Francji!". I ta grafika...

[FAKTOID] TV Republika: "Wybuch elektrowni atomowej we Francji!". I ta grafika...

Więcej o: