"Ale wieczorem są rekolekcje". Anna Sobecka z PiS myślała, że mikrofony tego nie wyłapią

Dlaczego komisja nie może się spotkać wieczorem? Ponieważ jest to czas na rekolekcje.

Stan polskiej armii i polskich wojsk specjalnych był jednym z tematów komisji obrony, która zebrała się w czwartek w Sejmie. Posłowie opozycji od kilku dni próbują uzyskać odpowiedzi na swoje pytania od ministerstwa obrony narodowej, jednak bez skutku. Dlatego też poseł PO, Czesław Mroczek, zaproponował jeszcze jedno, wyjątkowe spotkanie dla komisji obrony w czwartek wieczorem.

W trybie natychmiastowym minister obrony powinien przedłożyć informację na temat sytuacji w wojskach specjalnych, a w szczególności w jednostce GROM. Wnoszę żeby to było jeszcze dzisiaj, na przykład o 18 albo o 19 dodatkowe, kolejne posiedzenie komisji.

W tym momencie głos zabrała posłanka Anna Sobecka z PiS - choć wcale nie chciała tego zrobić publicznie. Konspiracyjnym tonem zwróciła uwagę przewodniczącemu komisji, że posiedzenie nie może się wtedy odbyć ze względu na... rekolekcje. Nie powiedziała tego do mikrofonu, ale i tak wszystko było słychać.

"Ale wieczorem są rekolekcje". Anna Sobecka z PiS myślała, że mikrofony tego nie wyłapią

Jak widać, są rzeczy ważne i ważniejsze. Posłanka ostatnio ma znowu swoje 5 minut. Dopiero co przekonywała posłów do upamiętnienia rocznicy objawień fatimskich w Sejmie.

Całe nagranie z posiedzeń komisji obrony możecie obejrzeć na stronie sejmu.

ZOBACZ TEŻ: [FAKTOID] PiS chce powiększyć Warszawę trzykrotnie? To początek. Wiemy, do czego naprawdę dąży

[FAKTOID] PiS chce powiększyć Warszawę trzykrotnie? To początek. Wiemy, do czego naprawdę dąży

Więcej o: