Piechociński wszedł na Twittera. 30 wpisów i 25 minut później wiemy o kurach tyle, ile nigdy wcześniej

Ile trwa ukonstytuowanie się jajka? Od czego zależy kolor skorupki? Jaka powinna być powierzchnia klatki dla kury nioski? Dzięki Januszowi Piechocińskiemu i jego serii tweetów wiemy to wszystko i o wiele, wiele więcej.

Prezes PSL przyzwyczaił nas do tego, że jego konto na Twitterze jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Chcecie wiedzieć, ile bażantów żyło w 2015 roku w polskich lasach? Proszę bardzo - z odpowiedniego wpisu dowiecie się przy okazji o liczebności kuropatw, dzików, zajęcy czy saren. Zastanawiacie się, kto jest największym światowym producentem ziemniaków? Gdybyście obserwowali konto Piechocińskiego, już dawno byście to wiedzieli.

Dziś polityk postawił na serię świątecznych wpisów - w imponującym tempie więcej niż jednego wpisu na minutę przekazał nam pokaźną garść wiedzy o kurach i jajkach.

Dzięki politykowi dowiedzieliśmy się m.in., że ostatnie dwie cyfry "kodu jajecznego" odpowiadają za oznaczenie kodu firmy działającej w danym powiecie, a zgodnie z normami zagęszczenie na wybiegu kur "wolnych" nie może być większe niż 1 ptak na 4 metry kwadratowe. To nie koniec: ukonstytuowanie jajka w jajowodzie trwa 23 godziny i 45 minut, a obecność samca nie jest potrzebna nioskom (chyba, że z jajek mają się wykluć pisklaki).

Zresztą, przekonajcie się sami. Części z nich prezentujemy w tekście, inne możecie znaleźć tutaj >>>

A TERAZ ZOBACZ: Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi

Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi

Więcej o: