Pan Stanisław z Krakowa prowadzi autobus. Zauważa na przystanku coś niepokojącego. Reaguje, ale nie sam

Dzięki szybkiej reakcji kierowcy MPK w Krakowie udało się uratować rowerzystę, który zasłabł na przystanku autobusowym. Okazało się, że u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia doszło 31 marca. Pan Stanisław prowadził autobus linii nr 232. Kilkanaście minut po 14.00 zatrzymał się na przystanku Prusy Szkoła. Już uruchomił silnik, gdy jego uwagę i pasażerów zwrócił siedzący na ławce na przystanku rowerzysta. Mężczyzna siedział nieruchomo, rower zostawił oparty obok. Jak podaje MPK Kraków, pan Stanisław od razu zatrzymał pojazd. Jeden z pasażerów podbiegł do rowerzysty, który osunął się z ławki na ziemię. W tym czasie kierowca wezwał pogotowie.

Rowerzysta nie oddychał, doszło u niego do zatrzymania krążenia. Kierowca wraz z dwoma innymi osobami rozpoczął resuscytację, która była prowadzona nieprzerwanie do momentu przyjazdu ratowników medycznych. Po kilku minutach rowerzystę przewieziono do szpitala. Bez wątpienia reakcja kierowcy i pasażerów uratowała mu życie.

We wtorek 18 kwietnia zarząd MPK SA i dyrekcja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego nagrodziła pana Stanisława Jóźwika za wzorcową postawę.

A teraz zobacz: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: