Kierowca wysiada i idzie pomóc staruszce, ta desperacko macha i wskazuje na auto. Jest już za późno

Starsza pani o kulach przechodzi przez przejście dla pieszych. Ma z tym problem. Poruszony tym widokiem mężczyzna wysiada z auta i oferuje staruszce pomoc.

Sytuacja miała miejsce w estońskiej prowincji Saare. Na nagraniu widać, jak starsza pani o kulach powolnym krokiem przechodzi przez przejście dla pieszych. Choć kierowca zapewne miał dobre intencje, zaabsorbowany całą sytuacją zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny. W efekcie auto zaczęło toczyć się po szosie i jechać wprost na mężczyznę i starszą kobietę.

Zamiast bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, kobieta zostaje popchnięta i upada na ziemię. "Dobry samarytanin" musiał trzymać auto rękoma, by nie wyrządziło więcej szkód. W tym czasie przechodnie zajęli się leżąca na pasach staruszką.

 

Jak informuje estoński portal postimees.ee, kierowca natychmiast wezwał karetkę pogotowia. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

A teraz zobacz: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: