W gdańskim apartamentowcu miało być luksusowo. A są tylko orgie i libacje

Apartamenty Waterlane na Szafarni w Gdańsku należą do najdroższych adresów w Trójmieście. Niestety życie mieszkańców dalekie jest od luksusowego, bowiem libacje i orgie są tutaj na porządku dziennym.

Sześciokondygnacyjny apartamentowiec położony jest w samym sercu miasta nad Motławą, zaraz przy gdańskiej marinie. Jak podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" nabywcom lokali wartych kilka milionów złotych obiecywano najwyższe standardy. - Takiej patologii, jaka panuje w tym budynku, nie widziałem nigdzie. Trzeba wreszcie powiedzieć o tym głośno, bo wspólnota mieszkaniowa już jest bezsilna - mówi na łamach trójmiejskiej wyborczej Krzysztof Pleszewski, właściciel mieszkania w Waterlane. I zaczyna wymieniać, co wyprawiają sąsiedzi.

Rozpusta i patologia

Głównym problemem mieszkańców jest to, że apartamentowiec zamienił się w mieszkania pod wynajem na godziny. Doba, w zależności od sezonu i terminu, sięga ok. 500-600 zł. Z takich ofert korzystają przede wszystkim bogaci obcokrajowcy, którzy chcą się zabawić. Na różne sposoby.

- Gdy rano wychodzę z psem, niemal codziennie na krawężniku przed klatką siedzą prostytutki czekające na taksówkę - żali się pan Krzysztof. Rozmówca trójmiejskiej wyborczej. Wspomina także o porannej wizycie pijanych Szwedów w samych slipach i butelkami wódki w rękach czy zalaniu wodą przez Turków, którzy po alkoholowej libacji zasnęli w wannie.

Ceny poszły w dół

Warto zauważyć, że przez rozpustne życie tymczasowych lokatorów, apartamentowiec traci na wartości.W 2012 roku za metr w tej lokalizacji trzeba było zapłacić 20 tys. zł.  Dziś, według trójmiejskiej wyborczej, ze względu na sytuację cena ta radykalnie spadła, a potencjalni kupcy mieszkań, którzy cenią sobie spokojne życie, omijają to miejsce szerokim łukiem.

A teraz zobacz: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

 

Więcej o: