Budowa hotelu Hilton w Łodzi stanęła w miejscu. W budce ochroniarza ktoś siedzi. Zaglądamy

Nowy hotel Hilton przy ul. Piotrowskiej w Łodzi miał być gotowy do 2018 roku. Tymczasem od dwóch miesięcy na placu budowy nic się nie dzieje. A mimo to porządku pilnuje siedząca na krześle... kukła.

Kompleks budynków Hi Piotrowska 155, w skład których wchodzą m.in. trzygwiazdkowy Hampton by Hilton, miał zostać oddany do użytku na początku przyszłego roku. Wygląda na to, że inwestor będzie musiał zmienić plany, bowiem jak donosi łódzka "Gazeta Wyborcza" plac budowy od dwóch miesięcy świeci pustkami. Dźwigi stoją nieużywane, zniknął ciężki sprzęt, nie ma robotników.

Jedynie w budce ochrony, znajdującej się od strony al. Kościuszki, ktoś siedzi. Ale już po zbliżeniu się do okna okazuje się, że to nie ochroniarz, a posadzona na krześle kukła, a dokładniej kurtka ubrana w odblaskową kamizelkę i kask budowlany.

Budowa Hi Piotrkowska 155. Kukła pilnująca budowyBudowa Hi Piotrkowska 155. Kukła pilnująca budowy Fot. Bartłomiej Derdzikowski

Jak dowiedziała się łódzka "Gazeta Wyborcza", budowa już wkrótce ma zostać wznowiona, a przerwa w pracach nadrobiona. Może wtedy kukła zostanie zwolniona z obowiązku pilnowania budowy, która jak przekonuje architekt, na pewno ruszy pełną parą.

Zobacz także: Jej syn zginął, ale był dawcą narządów. Po latach usłyszała...

Jej syn zginął, ale był dawcą narządów. Po latach usłyszała...

Więcej o: