Wiozła dziecko w aucie bez fotelika. Gdy policjanci z Kłodawy zatrzymali 35-latkę odkryli coś jeszcze

Policjanci z Kłodawy zatrzymali 35-latkę, bo przewoziła na tylnym siedzeniu dziecko niezgodnie z przepisami. Podczas kontroli na jaw wyszło także, że kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania 35-latki doszło na terenie gminy Przedecz. - Przewoziła na tylnym siedzeniu dziecko niezgodnie z przepisami ruchu drogowego - mówi Krzysztof Jóźwiak z Komendy Powiatowej Policji w Kole w rozmowie z tvn24.pl.

Ponieważ podczas kontroli mundurowi wyczuli od mieszkanki gminy Kłodowa woń alkoholu, postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Nie pomylili się. "Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu" - podaje tvn24.pl.

Kontrola wykazała także, że kobieta posiada czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 35-latka odpowie przed sądem za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojego 6-letniego syna, którego przewoziła w aucie bez fotelika ochronnego. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Dziewczynka złamała kręgosłup w wypadku drogowym. W szpitalu okazało się, że nie ma z nią rodziców

Dziewczynka złamała kręgosłup w wypadku drogowym. W szpitalu okazało się, że nie ma z nią rodziców

Więcej o: