Siostry zakonne z Broniszewic udają pingwiny i robią to w ważnej sprawie. Nagranie zobaczyło ponad 120 tys. ludzi

25 kwietnia obchodziliśmy światowy dzień pingwina. Siostry dominikanki z Broniszewic postanowiły pokazać, że mają dystans do siebie i nagrały wideo, które urzekło internautów. A wszystko po to, by nagłośnić zbiórkę pieniędzy na szczytny cel.

Film do sieci wrzuciła jedna z zakonnic z Broniszewic. "Dziś światowy dzień pingwina. Przyjmujemy życzenia" - napisała w poście siostra Eliza. I dodała, że zamiast kwiatów i bombonierek, zakonnice chętnie przyjmą cegiełki na budowę domu pomocy społecznej. 

- Przyszli do nas w młodym wieku jako dzieci, niejednokrotnie przeżyli tutaj 30 lat swojego życia, mają różne schorzenia, są osoby z głęboką niepełnosprawnością, leżące, dotknięte różnego typu chorobami somatycznymi, są tacy, którzy samodzielnie nie spożywają posiłków, nie chodzą - mówi o podopiecznych siostra Regina w rozmowie z tvn24.pl.

Na szczęście wideo, na którym ubrane w czarno-białe habity zakonnice, śmiesznie kiwają się na boki, szybko stało się hitem. Dzięki niemu o zbiórce pieniędzy na budowę nowego ośrodka dla 56 niepełnosprawnych chłopców, zrobiło się głośno w całym kraju. Do zakonnic zgłosili się już pierwsi darczyńcy i wolontariusze.

- Z serca dziękujemy wszystkim. Niektórzy już zadeklarowali pomoc naszym chłopakom. To dla nas wielka radość i zaskoczenie - mówi dla tvn24.pl siostra Eliza, jedna z bohaterek filmu.

Zobacz także: To, co robią te zwierzęta, natychmiast poprawi wam humor. Taka przyjaźń prawie się nie zdarza

To, co robią te zwierzęta, natychmiast poprawi wam humor. Taka przyjaźń prawie się nie zdarza

Więcej o: