To była kultowa kreskówka PRL. Tak podkładano głosy do ''Wilka i Zająca''

Przez 17 lat głosów ulubieńcom dzieci użyczali Kłara Rumianowa i Anatolij Papanow.

Za czasów PRL dzieci kochały oglądać perypetie sympatycznego Zająca i naprzykrzającego mu się Wilka. Kreskówka ukazująca ich zwiariowane przygody gromadziła przed odbiornikami telewizyjnymi całe rodziny, zaś słynne zdanie Wilka ''Nu, Zajec! Nu pagadi!'' (tłumaczone jako: ''No, Zającu! Ja ci pokażę!'') do dziś wywołuje uśmiech na twarzy wielu ludzi w co najmniej połowie Europy.

A wiecie, jak wyglądał i nazywał się aktor, który wypowiedział je tyle razy w czasie nagrań? Był to Anatolij Papanow. W nagraniach towarzyszyła mu Kłara Rumianowa, użyczająca z kolei głosu Zającowi. Tak wyglądali w czasie nagrania - tu śpiewają razem piosenkę:

 

Tak z kolei wygląda film dokumentalny pokazujący, jak wyglądała praca nad produkcją ''od kuchni''. Zaczyna się od nagrania kultowej kwestii Wilka:

 

Pierwszy odcinek przygód kultowych postaci został wyemitowany 1 stycznia 1969 roku. Przez następnych 17 lat Rumianowa i Papanow podkładali głosy sympatycznym zwierzakom, aż do śmierci aktora. Wtedy też zawieszono produkcję serialu w moskiewskim studiu filmowym Sojuzmultfilm. Wrócono do niej dopiero w 1993 roku, dzięki czemu kolejne pokolenia dzieci mogły się cieszyć ich przygodami.

A TERAZ ZOBACZ: Stado krów dziwnie się zachowywało. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli kogo wybrały na przewodnika

Stado krów dziwnie się zachowywało. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli kogo wybrały na przewodnika