Na jednym kole z dużą prędkością potrącił funkcjonariusza. Policja z Dąbrowy Górniczej szuka motocyklisty

Policja poszukuje motocyklisty, który 3 maja podczas imprezy "Masa krytyczna" w Dąbrowie Górniczej pędził na jednym kole między pojazdami, aż w końcu potrącił policjanta.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 16:00 w trakcie zabezpieczenia przejazdu rowerzystów "Masy Krytycznej" w rejonie ronda przy Al. Róż i ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej, Gdy tylko policjanci zauważyli, że na jednym kole z dużą prędkością pomiędzy pojazdami jedzie motocyklista, próbowali go zatrzymać. Jeden z funkcjonariuszy ruszył w stronę kierowcy jednoślada, by poinformować go o wstrzymaniu ruchu w tym rejonie. Ten na jego widok gwałtownie ruszył. Jak podaje policja, Policjant, chcąc go zatrzymać, został uderzony lusterkiem i przewrócony na ziemię. Odniósł poważne obrażenia ręki i nogi.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera

Poszukiwany motocyklista był ubrany w biało - czarny kombinezon. Jego sportowy motocykl miał te same barw. Policjanci proszą świadków lub osoby dysponujące zdjęciami, czy nagraniami wideo tego zdarzenia, o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

A teraz zobacz: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: