Wybudowali im absurdalnie wysoki krawężnik na wysokości pasa. Jak teraz mają wyjść z domu?

Sprawę nagłośnił pan Robert Koniec, który jest nauczycielem w Krynicy. Opublikował wideo, w którym pokazuje, z jakim problemem muszą zmagać się mieszkańcy ul. Nowej.

Na portalu, który prowadzi kcynia.info zamieścił wideo, na którym dokładnie wyjaśnia problem, z którym przyszło się zmierzyć mieszkańcom. Krawężnik nowego chodnika, który wybudowali drogowcy, sięga aż 70 cm. powyżej sąsiadującego z nim podwórka. 

- Proszę państwa, to nie fotomontaż - relacjonuje pan Robert. Od wczoraj nagranie zobaczyło już prawie 5 tysięcy ludzi. - Wyobraźcie sobie państwo, że przed waszym domem powstaje inwestycja i będziecie mieli piękny chodnik. Tak było tu. Ale okazało się, że poziom chodnika jest co najmniej o 70 cm wyższy niż poziom posesji - wyjaśnia Koniec. 

Pan Robert wyjaśnia, że chce pomóc rodzinie niepełnosprawnego chłopca, który mieszka w okolicy ul. Nowej. To tam właśnie postawiono niewiarygodnie wysoki krawężnik. Wybudowanie podjazdu dla tego młodego chłopaka, będzie bardzo trudne, ale przede wszystkim uniemożliwi mu swobodne poruszanie się. Nie będzie on mógł samodzielnie wydostać się na wózku z posesji. 

Jak informuje Gazeta Wyborcza, wczoraj, w trakcie trwania programu w bydgoskiej TVP, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich zadeklarował, że "na etapie prac budowlanych skorygowane będą elementy związane z dojściami na posesję".

 

Zobacz także: Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat

Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat

Więcej o: