Karetka wiezie pacjenta w ciężkim stanie. Nagle awaria. Do akcji wkraczają lubelscy policjanci [WIDEO]

Kierowca pogotowia wiezie pacjenta z Przemyśla do szpitala w Łęcznej. Nagle sygnały dźwiękowe przestają działać. Dyspozytorka z Lublina prosi policję o pomoc.

Do awarii sygnałów dźwiękowych karetki pogotowia, która wiozła pacjenta ze szpitala w Przemyślu do szpitala w Łęcznej, doszło wczoraj około godz. 12:30. Zgłoszenie kierowcy, który prosił o pomoc, przyjęła dyspozytorka zatrudniona na Stanowisku Kierowania w KMP w Lublinie. W związku z tym, że życie i zdrowie pacjenta było zagrożone, jego transport musiał odbyć się jak najszybciej.

Kobieta od razu przekazała zgłoszenie dyżurnemu KMP w Lublinie i jednocześnie starała się sama ustalić miejsce, w którym znajduje się samochód. Dyżurny zaś sprawdził, który patrol znajduje się najbliżej.

Jak podaje lubelska policja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Witosa w Lublinie rozpoczęli eskortę karetki. W Łuszczowie dołączyli do nich funkcjonariusze z KPP w Łęcznej. Mundurowi jadąc oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi przekonwojowali pacjenta do szpitala.

A teraz zobacz: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: