Posłanka PO poległa na pytaniach maturalnych. ''Pierwszy król Polski to? - Nie przypomnę sobie...''

Joanna Augustynowska, była posłanka .Nowoczesnej, nowa posłanka PO, wzięła udział w programie Polsatu ''Pociąg do polityki''. I poległa na trzech prostych pytaniach na poziomie maturalnym.

Dominika Długosz zaprosiła do swojego programu ''Pociąg do polityki'' w niedzielę posłankę Joannę Augustynowską. Panie porozmawiały o politycznych planach byłej posłanki .Nowoczesnej, o tym, dlaczego zmieniła partię na Platformę Obywatelską, i czym właściwie PO od .Nowoczesnej się różni.

Ale jednym ze stałych elementów programu jest ''Z woZu'' - trzy pytania z wiedzy ogólnej na poziomie maturalnym. Politycy radzą sobie z nimi różnie - jedni lepiej, inni gorzej. Ale Joanna Augustynowska poległa na nich absolutnie:

 - Kto namalował Panoramę Racławicką?

 - Nie wiem.

 - Jest 9 nazwisk, nie wymagamy wymienienia wszystkich, ale jedno chociaż?

 - Piękna jest Panorama Racławiska we Wrocławiu, byłam w zeszłym roku!

 - Pierwszy król Polski to?

 - Nie przypomnę sobie, nie przypomnę sobie... Nie przypomnę sobie i mój mąż mnie za to zabije, jak wsiadałam do taksówki to prosił mnie, żebym to pamiętała.

 - Kto marzył o ''szklanych domach''?

 - Syzyf chyba...

 

Nie jest dobrze. Ale żeby oddać sprawiedliwość obejrzeliśmy też wystąpienia innych polityków w tym samym programie i sprawdziliśmy, jak oni poradzili sobie z podobnymi pytaniami.

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) był gościem 12 lutego i odpowiedział poprawnie na 2 pytania. Marek Suski (PiS) również poradził sobie z zadaniem prowadzącej (2 poprawne odpowiedzi). Tak samo Ewa Kopacz (PO), choć jej pytania były wyjątkowo łatwe (pytanie o najwyższy szczyt świata nie należy do najtrudniejszych). Czy pytania pani Joanny były wyjątkowo trudne lub podchwytliwe? A może zwyczajnie zjadł ją stres?

Kaczyński pomylił się, mówiąc o puczu. Pokazujemy, jak nie popełnić tego samego błędu

Więcej o: