Zabiera do auta kobietę w ciąży i rusza w stronę Olszyny. Tak zaryzykował ich życiem

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę po pościgu. 39-latek nie zareagował na policjantów, chcących przeprowadzić kontrolę. Zaczął uciekać i próbował przejechać mundurowych.

Do pościgu doszło w nocy 20 maja. Funkcjonariusze otrzymali informację, że na drodze krajowej nr 30 na trasie Lubań-Olszyna, znajduje się ford, którego kierowca może być w stanie nietrzeźwości.

Policjanci udali się na miejsce. Gdy zauważyli podejrzany samochód, ten zaczął uciekać. Radiowóz ruszył w pościg. W miejscowości Olszyna dołączyli do nich kolejni funkcjonariusze. - Wtedy kierujący fordem podjął manewr wyprzedzania pojazdu policyjnego, a następnie po zrównaniu się z nim usiłował zepchnąć kierujących funkcjonariuszy z drogi. W wyniku tego manewru kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i dachował - informuje policja.

Zatrzymany kierowca to 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie miał prawa prowadzić samochodu. Nałożono na niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W aucie znajdowała się także pasażerka. Jak się okazało, 32-letnia kobieta jest w zaawansowanej ciąży. - Na miejsce wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało uczestniczkę zdarzenia do szpitala. Kierującego poddano badaniu testerem narkotykowym z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna po przebadaniu w szpitalu trafił do policyjnego aresztu - wyjaśniają policjanci.

39-latek odpowie za napaść na funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Dodatkowo poniesie również konsekwencje popełnionych wykroczeń drogowych. Sąd Rejonowy w Lubaniu zdecydował się zastosować wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat

Więcej o: