Andrzej Duda odgryzł się za złośliwe memy z Brukseli. Użył do tego... mema

Nie od dziś wiadomo, że pan prezydent świetnie się posługuje mediami społecznościowymi. Tym razem ich użył, żeby zamknąć usta osób, które złośliwie komentowały jego piątkowe zdjęcie ze szczytu NATO.

Andrzej Duda w piątek uczestniczył w szczycie NATO w Brukseli. W jego ramach miał okazję spotkać się m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, nowo wybranym prezydentem Francji Emmanuelem Macronem czy też prezydentem USA Donaldem Trumpem. 

Jak to bywa przy takich okazjach, uczestnikom szczytu zrobiono zdjęcie grupowe. Kiedy się wszyscy do niego przygotowywali, fotografowi udało się uchwycić moment, w którym prezydent Polski podnosi do góry dwa kciuki i promiennie się uśmiecha.

To nieoficjalne zdjęcie szybko zaczęło krążyć po sieci i posypały się zrobione na jego podstawie memy. Ich lwia część niekoniecznie była przychylna dla pana prezydenta. Tak jak np. ten:

Pana prezydenta Dudę musiało to faktycznie troszeczkę zaboleć, bo wypowiedział się w tej sprawie na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. I postąpił bardzo sprytnie, użył bowiem tej samej broni, którą został 'zaatakowany'.

Pokazał zatem mema, którego wrzuciła do sieci jedna z użytkowniczek Twittera i zarazem jego obrończyni. Obrazek wygląda tak:

MEMMEM fot. via @AndrzejDuda | Twitter.com

Nie ograniczył się tylko do pokazania tego 'kontr-mema'. Prezydent napisał też tweeta do pana wytykającego hipokryzję, wszystkim, którzy jego zdaniem naśmiewają się z głowy państwa. Andrzej Duda poradził mu, żeby się tym nie przejmować, bo:

Wydaje się, że pan prezydent cały czas cieszy się równie dobrym humorem, jak w piątek. 

A TERAZ ZOBACZ:

Mannequin Challenge w wykonaniu Andrzeja Dudy? Już wiemy, czemu tak zamarł