Awantura w gminie Dywity. Sąsiad bierze do ręki piłę mechaniczną, a potem łopatę

28 maja w gminie Dywity na jednej z posesji doszło do sąsiedzkiej kłótni. Brało w niej udział trzech pijanych mężczyzn i małżeństwo z 8-letnim synem.

W trakcie ostrej wymiany zdań, jeden z mężczyzn wziął do ręki piłę motorową, którą groził małżeństwu z dzieckiem. Następnie przeciął nią dwa filary podtrzymujące schody. Dwóch jego towarzyszy namawiało go do dalszej agresji. Wszyscy panowie byli pijani, mieli po ok. 2 promile alkoholu.

Mężczyzna ulegając namową kolegów, niewiele myśląc, sięgnął po łopatę i rzucił nią w stronę małego chłopca. Trafił go w rękę na tyle mocno, że 8-latek wymagał interwencji lekarskiej. Przewieziono go do szpitala, gdzie został opatrzony. - Dyżurny komisariatu policji w Dobrym Mieście otrzymał informację o tej awanturze. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, pijani mężczyźni próbowali uciekać. Zostali zatrzymani po kilkuset metrach pościgu pieszego. Potem zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie przebywają do chwili obecnej - mówi portalowi olsztyn.wm.pl mł. asp. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mężczyźni staną przed sądem, jednak dopiero po tym, jak wytrzeźwieją. Zostaną najpierw przesłuchani, a potem usłyszą zarzuty uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia.

Dzięki internautom niewidoma dziewczynka mogła ujrzeć swoją mamę

Więcej o: