Pielęgniarka chwyta noworodka. Po chwili zachwycona krzyczy: O mój Boże! I jeszcze to nagrali

Do sieci trafił film, na którym brazylijska dziewczynka stawia swoje pierwsze kroki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urodziła się zaledwie kilka minut wcześniej! Wytłumaczenie jest proste, chociaż nie każdy o nim wie.

W maju w brazylijskim szpitalu na świat przyszła dziewczynka, którą zadziwiła opiekujące się nią pielęgniarki. Dziecko urodziło się w pełni zdrowe. Gdy położna chwyciła maluszka, aby przygotować go do kąpieli, dziewczynka zaczęła "chodzić".

W tle słychać zachwycony i zaskoczony personel medyczny. Ktoś nawet krzyknął "o mój Boże!" - informuje Daily Mail. Zobaczcie, jak uroczo wygląda jej pierwszy "spacer".

 

Choć noworodek stawiający pierwsze kroki wygląda niesamowicie, z punktu widzenia medycyny nie jest to nic nadzwyczajnego. Pozwala mu na to odruch chodu automatycznego (kroczenia).

Podczas badania lekarz podtrzymuje dziecko tak, aby jego nóżki dotykały podłoża. Wtedy noworodek podnosi najpierw jedna nóżkę, wysuwa ją przed siebie, potem drugą. Zupełnie jakby próbował chodzić. A jeśli dziecko się "podprowadzi", to zacznie "maszerować", tak jak na powyższym wideo.

Eksperci przypominają: nie należy samemu badać dziecka, sprawdzać, czy ma odruch kroczenia. W ten sposób możemy narazić zdrowie malca. Badanie zawsze powinien wykonać specjalista!

Więcej o odruchach noworodków dowiesz się z TEGO ARTYKUŁU >>>

Wzruszający gest papieża Franciszka. Spełnił marzenie ciężko chorej dziewczynki