Naukowcy trafili na wyjątkowo obrzydliwego stwora. Zobaczcie tylko, jak wygląda na zdjęciu

Naukowcy w trakcie badania głębin znajdujących się w okolicach Australii, odkryli nieznany współczesnym naukowcom gatunek ryby. Nazwali go "rybą bez twarzy".

Jak podaje tvn meteo, w regionie Eastern Abyss położonym w australijskiej części oceanu, odkryto wiele nieznanych nam stworzeń. Misja badawcza, która znalazła bardzo rzadki gatunek, eksplorowała najgłębsze części oceanu. Jak się okazuje "ryba bez twarzy" to już drugi okaz znany ludzkości. Pierwszy raz odnaleziono go w 1873 roku, w okolicach Papui Nowej Gwinei. 

Misja kierowana była przez australijskie Muzeum Victoria i agencję badawczą Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO). Trwała ok. 30 dni, a brało w niej udział 40 naukowców. 

Stwór bez oczu

"Ryba bez twarzy" jest bardzo rzadkim stworzeniem, dlatego budzi ciekawość naukowców. Tak naprawdę ma ona otwór gębowy, ale przez to, że nie podsiada oczu, wygląda, jakby nie miała pyska. Główny badacz, Tim O’Hara z Muzeum Victoria, wyjaśnia, że ich brak jest związany z życiem na dużych głębokościach, gdzie nie dociera światło.

- Nie ma oczu, ani widocznego nosa, a jej usta są pod spodem - wyjaśnia O'Hara i dodaje: wiemy, że zwierzęta głębinowe występują tam od co najmniej 40 milionów lat.

 

Zobacz także: Wzruszający gest papieża Franciszka

Wzruszający gest papieża Franciszka. Spełnił marzenie ciężko chorej dziewczynki

Więcej o: