Cezary Gmyz uwierzył w zmanipulowane zdjęcie i podał je dalej. ''Celowo wrzuca Pan nieprawdziwą informację?''

Cezary Gmyz przekonał się, że nie należy wierzyć we wszystko, co pojawia się w internecie. Zdjęcie z niemieckiego placu zabaw, przeznaczonego dla ''dzieci i dzieci rodzaju żeńskiego'', okazało się dziełem grafika.

Cezary Gmyz pracuje jako korespondent TVP w Berlinie. Śledzi wydarzenia bliżej serca Zachodniej Europy i szczególną wagę przykłada do informacji o uchodźcach i imigrantach, a także o śladach równości i ''ideologii gender''. Dlatego kiedy znalazł w internecie zdjęcie tabliczki z niemieckiego placu zabaw, nie wahał się ani chwili i wyraził swoje oburzenie:

''Szaleństwo genderyzmu. Plac zabaw dla dzieci i dzieci żeńskich (tego się niestety nie da lepiej przetłumaczyć)'' - napisał oburzony korespondent TVP. Jest tylko jeden problem. Zdjęcie, które ''podaje dalej'' Cezary Gmyz, nie jest prawdziwe. Redaktor dał się złapać na klasyczną przynętę dla internetowych pieniaczy - nie sprawdził, czy pokazane przez niego zdjęcie nie jest przypadkiem wytworem grafika, tylko od razu pokazał je na Twitterze.

Cezary Gmyz - specjalista od social media i trotylu

Jakiś czas temu Cezary Gmyz groził, że ''usunie swój profil na Facebooku''. Wszystko przez obrazki, które miały wyrażać pozytywne emocje i wsparcie dla środowisk LGBT. A jeśli wciąż nie wiecie, kim redaktor Gmyz jest, to dodajmy, że to właśnie jemu zawdzięczamy szukanie śladów trotylu na skrzydle tupolewa. Za publikację "Trotyl na wraku tupolewa" w "Rzeczpospolitej" w 2012 r. został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Niedawno sylwetkę redaktora pokazała również brandenburska telewizja RBB. Gmyz został korespondentem TVP po tym, jak odszedł jesienią zeszłego roku z Telewizji Republika, w której pracował od 2013 r. Pełnił funkcję członka rady nadzorczej, prowadził też programy "Z filmoteki bezpieki" i "Kuchnia polska". Współpracował także m.in. z "Uważam Rze", "Do Rzeczy", "Gazetą Polską" i "Niezależną".

Tańczący Pikachu uległ awarii. Wywołało to całą sekwencję dziwnych zdarzeń

Więcej o: