Matka pijana w domu, dwójka maluchów sama na placu zabaw w Lubartowie. Ale najgorsze dopiero się zdarzy

Wczoraj wieczorem na placu zabaw w Lubartowie 11-letnia dziewczynka przewróciła się i boleśnie potłukła. Okazało się, że razem z 4-letnim bratem dzieci były tam same. Konieczna okazała się interwencja pogotowia i policji.

Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem na jednym z lubartowskich osiedli. Pogotowie przyjechało do 11-latki, która podczas zabawy przewróciła się i boleśnie potłukła. Gdy była opatrywana, załoga karetki pogotowia zauważyła, że razem z dziewczynką na placu zabaw jest jej młodszy o 7 lat braciszek.

Jak podaje lubelska policja, niedługo potem na miejscu pojawiła się matka dzieci. Od razu było widać, że jest pod wpływem alkoholu i .... w ciąży. Wezwani na miejsce policjanci poddali 33-latkę badaniu alkomatem. Wykazało ono, że kobieta ma w organizmie 3 promile alkoholu.

Z uwagi, iż w takim stanie nie mogła sprawować opieki nad dziećmi, zostały one zabrane do szpitala. 33-latką zajęła się jej siostra.

Teraz nieodpowiedzialna matka odpowie za narażenie dzieci na utratę zdrowia i życia. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5-lat pozbawienia wolności.

Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat

Więcej o: